Login
Register

Login
Register

23.05.2019 Czwartek

Razem rozruszajmy Ołbin i w rytmie swinga powróćmy do lat 20. i 30.!

Lata dwudzieste, lata trzydzieste… zabawa, taniec, elegancja – wszystko to w czerwcu przywołane zostanie na Ołbin! Grupa nieformalna „Showbin”, poprzez cykl letnich spotkań wokół międzywojnia w dawnym Breslau, pomoże mieszkańcom i mieszkankom osiedla wczuć się w tamte czasy.

Spacer z lokalnym historykiem po nieistniejących już lokalach rozrywkowych, wykład o modzie lat trzydziestych i warsztaty krawieckie pozwalające na własnoręczne przeróbki nienoszonych już ubrań oraz nauka swinga w plenerze pozwolą na spotkanie się różnych pokoleń wszystkich mieszkańców Ołbina. Na finał wszyscy razem pobawić będą mogli się na otwartej potańcówce – w stworzonych przez siebie strojach zatańczyć swinga, czyli taniec który łączy i daje wiele radości!

Magda i Kuba z grupy nieformalnej „Showbin” zaprosili do współpracy mnóstwo lokalnych specjalistów, z którymi będzie można kreatywnie spędzić czas na osiedlu – w Stowarzyszeniu Żółty Parasol, lokalu „Pani Krawiec” czy też w Parku im. Stanisława Tołpy.

Każdy weekend czerwca będzie okazją, by pobujać się do swingowych rytmów, a poza tym…

9.06, g. 16:00

„Spacer szlakiem ołbińskich lokali rozrywkowych lat 20. i 30.” będzie szansą na poznanie historii ołbińskich lokali rozrywkowych międzywojnia.  Uczestnicy przejdą się szlakiem lokali rozrywkowych, odkrywając, gdzie i jak bawiono się na Ołbinie. Spacer rozpocznie się w Stowarzyszeniu Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39).

15.06, g. 12:00

W tym samym miejscu posłuchać będzie można o modzie międzywojnia podczas prezentacji poprowadzonej przez dziewczyny z ekipy Breslauerin! Będziecie mieli okazję, by zobaczyć prawdziwe okazy z lat 20. i 30.! Od 14.00 warto wpaść do Parku Tołpy by poszukać modowych perełek na wymianie ubraniowej.

16.06, g. 12:00

Tydzień później Pani Krawiec na ul. Sępa- Sarzyńskiego 80, pokaże uczestnikom i uczestniczkom, jak przy użyciu własnych ścinek materiałów stworzyć coś z niczego (a dokładniej uszyć torebkę w stylu vintage). Darmowe warsztaty krawieckie skierowane są do osób z doświadczeniem (konieczna jest umiejętność obsługi maszyny do szycia). Zgłoszenia należy przesyłać na adres: jakubgronowski00@gmail.com.

22 i 23.06, od g. 11:00

W kolejny weekend, ponownie w Stowarzyszeniu Żółty Parasol, każdy będzie miał okazję nauczyć się podstawowych kroków tańca swingowego Lindy Hop dzięki wsparciu tancerzy z wrocławskiego stowarzyszenia Lindy Szau. Nie liczy się wiek i kondycja – taniec swingowy jest przyjazny i dostępny dla każdego! Zapraszamy wszystkich bez względu na umiejętności! Zgłoszenia na warsztaty taneczne należy przesyłać na adres: jakubgronowski00@gmail.com.

30.06, g. 16:00

Na koniec miesiąca warto przyjść do Parku im. Stanisława Tołpy na Wielką Sąsiedzką Potańcówkę, by sprawdzić czy uda nam się wspólnie rozruszać Ołbin! W programie m. in. nauka podstawowych kroków tańca swingowego Lindy Hop i ikonicznej choreografii Shim Sham, zdjęcia stylizowane na lata 20. i 30., a także konkurs na najlepszy strój vintage (z pysznymi nagrodami od Słodkiego Chłopaka) i wspólny stół z przekąskami przyniesionymi przez mieszkańców i mieszkanki Ołbina!

Projekt realizowany jest we współpracy z Mikrograntami.

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:18631