Login

Register

Login

Register

18.07.2020 Sobota

Łącząca rywalizacja w plenerze, czyli rozgrywki „Bulę rusz na Krzykach” czas zacząć!

Latem i wczesną polską jesienią uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu! Razem z Markiem Munikowskim, inicjatorem projektu „Bulę rusz na Krzykach” wykorzystamy teren Parku Południowego do nauki w tą międzypokoleniową, międzykulturową grę, która zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność!

Grę, którą znamy przede wszystkim z ulicznych rozgrywek w Niemczech, Francji czy Hiszpanii, a także ze szkolnych prób wypełnienia nią czasu na zajęciach „wychowania fizycznego”, przypomną pomysłodawcy projektu „Bulę rusz na Krzykach”! Petanque, co po francusku oznacza “stopy razem”, jest bardzo popularna za naszą zachodnią granicą. Do naszego kraju wprowadzili ją repatrianci, a od 2017 popularyzuje ją Polski Związek Sportowy. Wrocławską jego sekcję reprezentują prowadzący nasze sierpniowe i wrześniowe warsztaty, którzy podczas  rekreacyjnych spotkań w Parku Południowym przybliżą wszystkim chętnym do zabawy tajniki tej gry.

Kamil Ladaczek i Tomasz Lipczyński - doświadczeni i utytułowani gracze oraz duet wielokrotnych mistrzów i reprezentantów Polski - odpowiedzą na wszystkie pytania, pomogą zrozumieć podstawy i nauczą kilku sztuczek bardziej zaawansowanych graczy.

Dowiecie się ilu graczy potrzebujemy do rozgrywki, jak rzucać, by trafić do celu, jaką pozycję przyjąć w rzucie i, przede wszystkim, co w tej grze robi „świnka”? Bule to wyjątkowo otwarta dyscyplina, odpowiednia dla ludzi w każdym wieku i różnym stopniu sprawności fizycznej, dlatego zapraszamy wszystkich od przedszkolaka do seniora.

To jak? Zagramy w petanque? Czekamy na Was we wtorkowe popołudnia, zawsze od godziny 17:00, w sierpniu i we wrześniu:

  • 4.08  - WYDARZENIE PRZEŁOŻONE
  • 11.08 - podstawy gry w petanque i odrobina historii 
  • 1.09 - podstawy gry w petanque wraz z teorią o możliwych wariantach gry / konkurencjach
  • 8.09 - doskonalenie gry wraz z teorią o technikach rzutów
  • 15.09 - doskonalenie gry wraz z teorią o elementach taktycznych i strategii w grze
  • finał - rozgrywki dla wszystkich chętnych - data wkrótce

Miejsce: Park Południowy, teren między stawem a pomnikiem Fryderyka Chopina  

UWAGA! Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy na maila: bulerusz@gmail.com

Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem warsztatów.

Nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek).  Spotkania prowadzone będą w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Partnerem projektu jest Polska Federacja Pétanque i Bulę rusz Wrocław

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty

- Czytaj także

p:31191