Login

Register

Login

Register

30.01.2020 Czwartek

Rusza Edycja 22. Mikrograntów! Konsultujcie pomysły, piszcie wnioski, wysyłajcie projekty!

Już od soboty, 1 lutego możecie składać swoje pomysły na wiosenno-letnie inicjatywy na wrocławskich osiedlach. W pierwszej w 2020 roku edycji dla pełnoletnich wrocławian i wrocławianek, którzy często dopiero stawiają pierwsze kroki w działaniach projektowych na rzecz swojej najbliższej okolicy, wybranych zostanie aż 14 projektów!

Kolejna edycja Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych rusza już 1 lutego! We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław w 2020 roku osoby fizyczne i grupy nieformalne będą mogły zrealizować jeszcze więcej projektów! Dzięki zwiększeniu budżetu ścieżki o 50 tysięcy złotych, komisje wybiorą w lutowym naborze 14 pomysłów na inicjatywy, a w ciągu całego roku, aż 40 projektów.

Co i dla kogo?

W ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych i lutowej Edycji 22. zachęcamy Was, czyli pełnoletnie osoby fizyczne (również te prowadzące działalność gospodarczą) oraz grupy nieformalne do zgłaszania pomysłów na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innymi o charakterze kulturotwórczym. Wybrane projekty z czterech obszarów – dawnych dzielnic Wrocławia (Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu) otrzymają od nas (czyli Strefy Kultury Wrocław) nie tylko wsparcie finansowe (do 5000 złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Pamiętajcie, że ważne jest dla nas skoncentrowanie większości działań projektu na obszarach poza osiedlem Stare Miasto. W lutowej edycji możecie otrzymać do 5 dodatkowych punktów za wykorzystanie w swoich inicjatywach infrastruktury powstałej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego!

Jeśli więc chcecie zorganizować warsztaty majsterkowania na Złotnikach, wspólnie z mieszkańcami odkryć osiedlowe historie na Polance lub stworzyć grę miejską po nieznanych zakątkach Partynic… A może od dawna myślicie o włączeniu Waszych nowych sąsiadów z Gruzji we wspólne edukacyjne działania to weźcie miasto w swoje ręce! Na wasze propozycje inicjatyw w jednym z czterech obszarów miasta czekamy od 1 lutego!

Spotkajcie się z nami i skonsultujcie pomysł!

Przed złożeniem swojego pomysłu możecie go z nami skonsultować – mailowo (mikrogranty@strefakultury.pl), telefonicznie (+48 71 712 75 72) lub na żywo, odwiedzając nas między 3 a 14 lutegood poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 d0 19:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).

Zapraszamy Was też na ostatnie spotkanie informacyjne, 4 lutego, o godzinie 17:00 w Filii nr 4 MBP, na ul. Wieczystej 105. A jeśli macie wątpliwości co do naszego formularza wniosku, nie do końca jasne są dla Was poszczególne jego rubryki i nie wiecie jak wpisać w niego swoją inicjatywę przyjdźcie na specjalne warsztaty pisania projektów, 6 lutego o godzinie  17:30 w Barbarze!

Więcej informacji

Wszystkich dokumentów obowiązujących w Edycji 22. szukajcie TUTAJ.

Zajrzyjcie koniecznie do regulaminu, wzoru wniosku, listy najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi (FAQ), dodatkowo punktowanych zrealizowanych projektów WBO, infografik i mapki z podziałem na obszary.

Przy opisywaniu inicjatywy zachęcamy Was do zapoznania się z naszym ekomanualem, który pomoże Wam zaplanować pomysł w zgodzie ze środowiskiem, a także przejrzenia mikroinwentarza, w którym możecie znaleźć sprzęty i materiały, które użyczymy Wam do zwycięskiego projektu bezpłatnie. Zachęcamy Was też do korzystania z listy Miejsc Przyjaznych Mieszkańcom i Mieszkankom – znajdziecie w nich pomoc merytoryczną, promocyjną, informacyjną, a często także logistyczną. 

Zajrzyjcie też na naszą stronę i zapoznajcie się z inicjatywami realizowanymi z mieszkańcami i mieszkankami w poprzednich latach – PROJEKTY. Może zainspirują one Was do działania w swojej okolicy?

Na Wasze pomysły czekamy do 15 lutego. Zwycięskie projekty poznacie do 13 marca, a uczestniczyć w nich będziecie mogli już od końca marca do 31 sierpnia 2020 roku.

Pamiętajcie że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i jako Strefa Kultury Wrocław przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, możecie zgłosić swój projekt do Fundacji Umbrella – ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

 

///

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku możecie wziąć udział w czterech weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

 

- Czytaj także

p:26960