Login

Register

Login

Register

24.01.2020 Piątek

Rusza nabór do programu Kultura Mobilna

Strefa Kultury Wrocław zaprasza do udziału w Kulturze Mobilnej – programie wsparcia mobilności środowisk twórczych Wrocławia i Dolnego Śląska. Nabór potrwa od 25 stycznia do 15 października, a wnioski rozpatrywane będą co dwa miesiące.

Kultura Mobilna (8.0)_Lena Czerniawska

Prowadzony od 2017 roku program skierowany jest w szczególności do artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów i badaczy kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska, którzy indywidualnie lub w grupach planują w tym roku realizację swoich projektów za granicą. Zgłaszane propozycje nie muszą obejmować wyłącznie wyjazdów w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych. Zachęcamy do aplikowania także osoby mające zamiar wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, konferencjach czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą mieli okazję, by rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje z zagranicznymi partnerami.

Dotychczas z naszego programu skorzystało ponad 50 przedstawicieli lokalnych środowisk twórczych. W zeszłorocznym naborze zwyciężyli m.in. Alicja Patanowska – laureatka nagrody “FRANZ Rising Star Project” podczas letniej rezydencji w Jingdzehen (Chiny) praktykowała techniki rzemieślnicze w miejscowych warsztatach ceramicznych. Lena Czerniawska wyjechała do Australii na tournée, gdzie zaprezentowała improwizacje rysunkowo-dźwiękowe, a Adam Kruk i Lech Moliński, na zaproszenie organizatorów Paradiso Film Fest, udali się na wizytę studyjną do Palazzo Adriano, gdzie nawiązali współpracę między Sycylią a Dolnym Śląskiem.

Odświeżona formuła

W przeciwieństwie do poprzednich, stałych naborów, wnioski do tegorocznej Kultury Mobilnej rozpatrywać będziemy przez dziesięć miesięcy, a wyniki ogłaszać w pięciu turach, co dwa miesiące. Propozycje nadesłane między 25 stycznia a 17 lutego rozpatrzone zostaną do 25 lutego, a wnioski zgłoszone od 18 lutego rozpatrzone będą do 25 kwietnia. 

Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i/ lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Aplikować mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wiek, wykształcenie czy doświadczenie. Osoba bądź grupa starająca się o wsparcie może złożyć na raz maksymalnie dwa wnioski.

Ważne terminy

Planowane wyjazdy powinny odbyć się w terminie pomiędzy 1 marca a 10 grudnia. Wnioski przyjmowane będą od 25 stycznia do 15 października. W zależności od terminu zgłoszenia zostaną ocenione w jednej z dwumiesięcznych tur:

Zgłoszenie od 25 stycznia do 17 lutego – wyniki do 25 lutego
Zgłoszenie od 18 lutego do 15 kwietnia – wyniki do 25 kwietnia
Zgłoszenie od 16 kwietnia do 15 czerwca – wyniki 25 czerwca
Zgłoszenie od 16 czerwca do 15 sierpnia – wyniki do 25 sierpnia
Zgłoszenie od 16 sierpnia do 15 października – wyniki do 25 października

Niezbędne dokumenty, brief, regulamin i formularz wniosku dostępne są TUTAJ

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
27.02.2020

Tomasz Krajewski & Gentelmen’s Jazz – koncert

Impart
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
28.0231.03.2020

Domowy Zakład Fotograficzny na Brochowie – wystawa

Centrum Edukacji Społecznej, ul. Koreańska 1a Zobacz na mapie
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:26845