Login

Register

Login

Register

31.03.2021 Środa

Rusza nabór do tegorocznej edycji programu Kultura Mobilna!

Strefa Kultury Wrocław zaprasza środowiska twórcze z Wrocławia i Dolnego Śląska do aplikowania o wsparcie mobilności w ramach programu Kultura Mobilna. Tegoroczny nabór potrwa do 15 września, a wnioski rozpatrywane będą co dwa miesiące.

plakat z ogłoszeniem programu Kultura Mobilna

Program Kultura Mobilna skierowany jest w szczególności do artystów, animatorów, kuratorów, menedżerów, aktywistów i badaczy kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska. Daje możliwość wsparcia finansowego zagranicznych wyjazdów związanych z realizacją niekomercyjnych projektów artystycznych, rezydencji, wystaw, koncertów, przeglądów sztuki, konferencji, badań itp. Od tego roku zachęcamy do aplikowania także osoby (lub grupy) mające w planach wyjazdy sieciujące, których celem jest właśnie znalezienie przyszłych partnerów do działań międzynarodowych.

W ramach Kultury Mobilnej można wnioskować o wsparcie kwotą do 3000 złotych, która przeznaczona będzie na przejazd i/lub zakwaterowanie. Wspieramy projekty zaplanowane na czas od 1 maja do 10 grudnia 2021 roku. Aby zgłosić się do programu należy przesłać wniosek za pomocą formularza elektronicznego przedstawiając koncepcję projektu, zaproszenie od partnera (w przypadku projektów partnerskich a nie sieciujących) i opisać, w jaki sposób wyjazd przyczyni się do rozwoju zawodowego oraz promocji polskiej dolnośląskiej kultury i sztuki za granicą.

Kulturalni podróżnicy

W zeszłorocznym naborze, mimo pandemicznych przeszkód, Strefa Kultury Wrocław postanowiła działać elastycznie i wpierać działania międzynarodowe na tyle, na ile było to możliwe. Przez ostatni rok uczestnicy programu Kultura Mobilna podróżowali do mniej i bardziej odległych lokalizacji europejskich. Zwyciężyli m.in. Maria Łuc – wrocławska artystka, która podczas letniej rezydencji w Blance (Hiszpania) zrealizowała multimedialną instalację w AADK Spain w Centro Negra. Z kolei Paulina Derska wyjechała na Islandię, gdzie przez miesiąc oddała się pracy kompozytorskiej w odosobnionym domu wyposażonym w pianino i bogate zbiory nutowe. Emilia Marcjasz, artystka zajmująca się szkłem, udała się do Gandawy (Belgia) na rezydencję w studiu Gentglas, a Robert Traczyk podczas kilkudniowego pobytu w Berlinie (Niemcy), stworzył aranżację i realizację dźwięku do premiery spektaklu „Amazon Burns”. 

Ważne terminy

Nabór trwa aż sześć miesięcy – wnioski przyjmowane będą od 1 kwietnia do 15 września.

W zależności od terminu zgłoszenia zostaną ocenione w jednej z dwumiesięcznych tur:

Zgłoszenie od 1 do 17 kwietnia – > wyniki 26 kwietnia
Zgłoszenie od 18 kwietnia do 15 czerwca –>  wyniki 25 czerwca
Zgłoszenie od 16 czerwca do 15 września –> wyniki do 24 września

Niezbędne dokumenty, brief, Q&A, regulamin i formularz wniosku dostępne są TUTAJ.

- Czytaj także

p:37219