4.11.2019 Poniedziałek

Rusza nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego

Nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego na 2020 rok rozpoczyna się 4 listopada 2019 r. Program ma na celu wspieranie wydawnictw w publikacji książek i czasopism związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem.

fot. Marcin Jędrzejczak

Strefa Kultury Wrocław zaprasza wydawców do udziału we Wrocławskim Programie Wydawniczym. Nabór wniosków do Programu potrwa od 4 listopada do 29 listopada 2019 r. (decyduje data wpłynięcia wniosku).

Celem programu jest finansowe wspieranie wydawców książek i czasopism tworzonych przez autorów z Wrocławia i Dolnego Śląska lub podejmujących tematykę lokalną.

Wnioski wraz z załącznikami (w tym dwoma ostatnimi numerami czasopisma lub pełnym tekstem książki) są przyjmowane w sekretariacie Strefy Kultury Wrocław przy ul. Ruskiej 46A, brama B (wejście od ul. św. Antoniego 23-25), lok. 203, 50-079 Wrocław, w godzinach 9:00-15:00.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowanym Regulaminem Naboru do Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Najważniejsze zmiany dotyczą ograniczenia liczby wniosków składanych przez jeden podmiot do 5 w ciągu roku, a także ograniczenie liczby kopii załączanych do wniosku. Regulamin oraz formularze wniosków można pobrać pod adresem www.strefakultury.pl/programy/wroclawski-program-wydawniczy.

Dotychczas w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego ukazało się ponad 80 publikacji książkowych i prasowych, m.in. „Rita Baum”, „Chidusz”, „Magazyn Materiałów Literackich Cegła”, „Rock we Wrocławiu”, „Sztuka podręczna Wrocławia”, „Orbis Wratislaviae”.

Wyniki Naboru zostaną ogłoszone na przełomie stycznia i lutego 2020.

Informacji o naborze udziela Magda Brumirska-Zielińska, koordynatorka Wrocławskiego Programu Wydawniczego: magda.brumirska@strefakultury.pl, 799 040 711.