Login

Register

Login

Register

27.07.2020 Poniedziałek

Ruszył nabór na AIR Modernism

Czy twoje działania twórcze lub badawcze skoncentrowane są na teorii i praktyce modernizmu? Strefa Kultury Wrocław we współpracy z partnerami z dwóch miast stworzyła interdyscyplinarny projekt rezydencyjny AIR Modernism!

Wraz z Chemnitz 2025 oraz Tbilisi Architecture Biennal zapraszamy artystów różnych dziedzin, a także architektów, projektantów i badaczy do udziału we wrześniowej rezydencji we Wrocławiu, a w przyszłości także Chemnitz i Tbilisi.

Międzynarodowy i partnerski projekt rezydencyjny, koncentruje się na interdyscyplinarnym podejściu do modernizmu. Celem rezydencji jest mapowanie tego, w jaki sposób Wrocław, Chemnitz i Tbilisi odzwierciedlały idee paneuropejskie tj. modernizm, jaki był ich status dawniej a jaki jest dziś oraz jak zmiany czasu i przestrzeni (Wschód / Zachód) wpłynęły na modernizm i jego postrzeganie?

Rezydencja ma również sieciować polskie, niemieckie i gruzińskie środowiska i instytucje artystyczne. Wybrani rezydenci będą mieli możliwość przeprowadzenia badania terenowego, na podstawie którego stworzą własne notatki badawcze / artystyczne / kreacyjne. AIR Modernism daje możliwość odbycia rezydencji we Wrocławiu, a w przyszłości także w pozostałych miastach.

[for english version tap here]

Nabór wniosków: do 20.08.2020
Wyniki: do 1.09.2020
Rezydencja: wrzesień 2020

Nabór skierowany jest do artystów wizualnych, designerów, architektów oraz badaczy różnych dziedzin mieszkających, urodzonych, studiujących lub tworzących w jednym z trzech miast: Wrocław, Chemnitz, Tbilisi.

Co oferujemy?

Zakwaterowanie w samym centrum Wrocławia, wsparcie finansowe podczas pobytu – diety lub honorarium, pokrycie kosztów przejazdu z i do Wrocławia. Organizatorzy oferują również organizację spotkania z publicznością i zaprezentowania swojego projektu badawczego.

Jak aplikować w naborze?

Do 20 sierpnia należy przesłać drogą mailową (airwro@strefakultury.pl) swoje zgłoszenie – CV, portfolio lub strona www, opis projektu oraz uzasadnienie odniesień do teorii modernizmu (nie więcej niż 2000 znaków) oraz list motywacyjny uzasadniający chęć udziału w projekcie. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem naboru i warunkami uczestnictwa znajdują się TUTAJ.

Nabór jest częścią programu rezydencyjnego AIR Wro, realizowanego w ramach działań międzynarodowych Strefy Kultury Wrocław.

- Czytaj także

p:31288