Projekt ten koncentruje się na pojęciu wzajemnych powiązań (z ang. Interconnectedness) człowieka i środowiska, sięgających poza konkretny region, państwo czy narodowość. Zwraca również uwagę na związek ludzi z innymi gatunkami.
Organizatorzy zachęcają do nadsyłania prac, które zarówno odwołują się do tych kwestii jak i odpowiadają między innymi na pytania: w jaki sposób chronić prawa wszystkich gatunków, w tym zwierząt? Co możemy zrobić, aby chronić obecne i przyszłe pokolenia, a jak powinien reagować rząd, instytucje i prawo międzynarodowe? Projekt artystyczny, który zostanie wybrany, może łączyć sztuki wizualne z innymi dziedzinami np. naukami przyrodniczymi, sound artem, nowymi mediami czy performansem.
[for english version tap here]
Nabór wniosków: do 20.09.2020
Wyniki: do 28.09.2020
Rezydencja: 2.11-20.12.2020
Miejsc: 1
Nabór skierowany jest do artystów wizualnych i interdyscyplinarnych mieszkających, urodzonych, studiujących lub tworzących we Wrocławiu lub na Dolnym Śląsku.
Co zapewniamy?
Zakwaterowanie oraz studio w Koszycach we wschodniej Słowacji. Wsparcie finansowe podczas pobytu – honorarium (600,00 EUR miesięcznie), budżet produkcyjny (do 200,00 EUR jednorazowo) oraz pokrycie kosztów przejazdu z i do Koszyc. Organizatorzy oferują również udział w spotkaniu z publicznością podczas Open Studio Nights, organizację prezentacji bądź warsztatów podczas swojego pobytu oraz wystawę na zakończenie rezydencji.
Jak aplikować?
Do 20 września należy przesłać drogą mailową (airwro@strefakultury.pl) swoje zgłoszenie – CV, portfolio z wybranymi pracami (nie więcej niż 10 stron) oraz list motywacyjny uzasadniający chęć udziału w projekcie (maksymalnie 1 strona). Szczegółowe informacje wraz z regulaminem naboru i warunkami uczestnictwa znajdują się TUTAJ.
Nabór jest częścią programu rezydencyjnego AIR Wro, realizowanego we współpracy K.A.I.R – Kosice Artist in Residence w ramach działań międzynarodowych Strefy Kultury Wrocław. Projekt finansowany jest ze środków Slovak Art Council oraz Urzędu Miasta Koszyce.