1.02.2021 Poniedziałek

Ruszył pierwszy w tym roku nabór do Mikrograntów!

Czas, START! Rozpoczął się pierwszy w tym roku nabór do Mikrograntów! Na Wasze propozycje działań społecznych czekamy tradycyjnie w jednej z trzech ścieżek do 15 lutego.

Czym są Mikrogranty? To ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego zgłosić można swoje pomysły z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Inicjatywy muszą być zrealizowane w głównej mierze na terenie Wrocławia, jednak swoje propozycje w naborze mogą zgłaszać również osoby bez stałego meldunku w mieście. Ważne, że chcą działać w jego granicach.

Działaj lokalnie

Przy planowaniu inicjatywy warto zastanowić się nad potrzebami, jakie aktualnie mogą pojawiać się wśród lokalnej społeczności. Wielu mieszkańców i mieszkanek zostało pozbawionych oferty edukacyjnej, rekreacyjnej, animacyjnej czy sportowej, którą inicjatywy realizowane z Mikrograntami mogą częściowo zastąpić.

Wasz projekt może być też dobrą okazją, by do działań zaprosić osoby, które straciły zlecenia z powodu zawieszenia działalności firm czy instytucji, z którymi współpracowały.

Pomysły, które zakładają działania online lub projekty hybrydowe, będą mogły rozpocząć się już pod koniec marca. Z kolei bezpośrednie spotkania – warsztaty, spacery, pokazy czy innego rodzaju aktywności „twarzą w twarz”, planujcie najwcześniej  w maju lub czerwcu. Podobnie jak w zeszłym roku, działania odbywały będą się zgodnie z aktualnymi zaleceniami sanitarnymi.

W przygotowaniach możecie oczywiście liczyć na nasze wsparcie – będziemy pomagać Wam  na każdym etapie przygotowań.

Weź miasto w swoje ręce!

Nabór do Mikrograntów podzielony jest na trzy ścieżki – dla osób fizycznych (również prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnychdla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz takich, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto oraz dla grup młodzieżowych, czyli osób w wieku od 13 do 21 lat. Wybrane w naborach projekty otrzymają wsparcie finansowe od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki, a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.

Propozycje działań przesyłać możecie do 15 lutego poprzez formularze na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty. Wyniki ogłosimy 12 marca.

Warsztaty w sieci

A jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z programem to zapraszamy na specjalne warsztaty online! Dowiecie się na nich więcej o elektronicznym formularzu, nauczycie się odpowiednio go wypełniać, a także uzyskacie odpowiedzi na inne nurtujące pytania.

Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych zaplanowaliśmy na 1 i 2 lutego. Zajęcia dla osób fizycznych i grup nieformalnych odbędą się 2 lutego, a grupy młodzieżowe zapraszamy na warsztaty 3 lutego. Na każde ze spotkań obowiązują zapisy – szczegółów szukajcie na stronach każdej ze ścieżek.

Przydatne dokumenty

Wszystkie szczegóły, terminy oraz dokumenty niezbędne do przygotowania się do naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) znajdziecie na stronach poszczególnych ścieżek. Na Wasze pytania czekamy też w trakcie trwania naboru – piszcie lub dzwońcie do nas i konsultujcie swoje pomysły!

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/Mikrogranty
Kontakt: mikrogranty@strefakultury.pl

Mikrogranty NGO: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo