Login

Register

Login

Register

15.09.2020 Wtorek

Ruszyły zapisy na część wydarzeń w Barbarze!

Hafciarskie wyzwania, rozmowa o wrocławskiej gastronomii okiem młodych, spotkanie z Leszkiem Możdżerem, porady związane z pielęgnacją roślin magicznych, a także rodzinne warsztaty i filmowa wędrówka śladami wielkich reżyserów. We wrześniu, Strefa Kultury Wrocław zaprasza do odwiedzin w Barbarze! 

Zlokalizowana przy ul. Świdnickiej 8b Barbara już od wakacji jest otwarta dla odwiedzających. Ostrożny powrót kulturalnych aktywności oznacza, że tej jesieni spotkamy się podczas bezpłatnych warsztatów i działań twórczych oraz rozmów ze specjalistami i artystami.

Dostosowując się do obecnych zaleceń bezpieczeństwa wprowadziliśmy obowiązkowe zapisy. Dla tych, którzy będą chcieli uczestniczyć w wydarzeniach osobiście rejestracja rozpoczyna się na tydzień przed wydarzeniem, TUTAJ. Jednocześnie biorąc pod uwagę ograniczony dostęp do kultury, Barbara będzie kontynuować swoją aktywność również online, transmisje LIVE będą rejestrowane na facebookowej stronie Barbary.

O hafcie, gastronomii i muzyce


W środę
(16 września o godz. 17:00, brak miejsc) odbędą się pierwsze w tym semestrze hafciarskie warsztaty, Haftujemy!: „Robimy wystawę. Bunt mas cz.2”. Olga Budzan, po dłuższej przerwie, odkryje przed uczestnikami temat tkaniny zaangażowanej. Hafciarze i hafciarki wspólnie stworzą dzieło, która stanie się częścią wystawy „makatka wywrotowa” prezentującej współczesną polska makatkę zaangażowaną w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Będzie to okazja do stworzenia projektu reprezentującego zarówno każdego z osobna, jak i tworzącą grupę jako całość.

Cztery dni później (19 września o godz. 17:00, trwają zapisy) odbędzie się inauguracja jesiennej odsłony Kuchni dla opornych – cyklicznych spotkań i rozmów wokół jedzenia. Tym razem gośćmi Agnieszki Szydziak (Still Hungry, Have a Bite Wrocław) będzie głos młodej gastronomii w składzie: Gosia Miszczuk, współzałożycielka Oda Bistro, Tomasz Czechowski, współzałożyciel Młoda Polska bistro & pianino oraz Mateusz A. Żurek, szef kuchni i współzałożyciel BYWA Tasting Room. Trójka młodych gniewnych, na żywo, porozmawia o marzeniach, które dodały im skrzydeł w realizacji gastro projektów. Wspólnie postarają się także poszukać odpowiedzi na pytanie: czy zdają sobie sprawę z tego, że rewolucja, którą współtworzą, nie pozostaje bez echa dla wielu ludzi?  

~ dołącz do spotkania, zapisz się ~

Z kolei 22 września o godz. 18:00 (trwają zapisy) gościem barbarowej sceny będzie Leszek Możdżer. Rozmowa otworzy kolejny semestr Dogrywek, cykl rozmów o muzyce. Kompozytor, pianista jazzowy, opowie o swoich muzycznych inspiracjach, ulubionych utworach z dzieciństwa i muzyce, którą gra tylko dla siebie. Rozmowę poprowadzi Maciej Przestalski, dziennikarz Radia RAM i Radia Wrocław Kultura.

~ dołącz do spotkania, zapisz się ~

Roślinne porady, kosmiczna przygoda i filmowy spacer

Po trudnym czasie pandemicznego zamknięcia, powrócił czas panowania Filipa Marka, prowadzącego Akademię Miejskiego Ogrodnika. Pierwszy wykład dotyczyć będzie roślin magicznych i narkotycznych. Pan Kwiaciarz, pozostając w mistycznej atmosferze zaprasza także do hitowego teleturnieju: „Idź na całość”. Zaleca się zabrać znajomych, zapisać się na spotkanie i odwiedzić nas w czwartek, 24 września o godz. 17:00.

~ dołącz do spotkania, zapisz się ~

A już wkrótce najmłodsi bywalcy Barbary będą mieli szansę na psoty z Katarzyną Bury, twórczynią cyklu Tektura i papier. Podczas drugiego już spotkania (26 września o godz. 11:00 i 14:00, zapisy) uczestnicy odbędą kosmiczną podróż na tekturową planetę. Sobotnie popołudnie będzie świetną okazją dla całej rodziny, by odbyć niezapomnianą wyprawę na odległą orbitę. Wielkoformatowe warsztaty konstrukcyjne pobudzą wyobraźnię i zachęcą do eksperymentowania najmłodszych astronautów.

~ dołącz do spotkania, zapisy ruszają 19.09 ~

Ostatnia niedziela miesiąca (27 września o 11:00) będzie też wielkim powrotem Kinematografu Wrocławskiego. Twórca cyklu, Lech Moliński, w ramach inauguracji jesiennego semestru, zaprasza na spacer śladami wyjątkowych twórców filmowych. Uczestnicy spotkania nie tylko poznają plenery wybitnych filmów, ale spotkają też wiele znakomitych postaci, które przez dekady współdecydowały o filmowym Wrocławiu. Będzie to świetna okazja, by przekonać się, w jakim stopniu Wrocław pozostał Breslau. Na spacer obowiązują zapisy (od 20.09).

~ dołącz do spaceru, zapisy ruszają 20.09 ~

Harmonogram wrześniowych spotkań jest TUTAJ, a relacje na żywo transmitowane będą na facebookowym profilu Barbary: facebook.com/barbarakultura.

- Czytaj także

p:32691