Login
Register

Login
Register

20.06.2018 Środa

Sąsiadujemy na Kleczkowie – Noc Świętojańska

W 2016 roku Kleczków był miejscem działań Kamili Szczęsnej, która w ramach „Wrocław – wejście od podwórza” stworzyła 6 instalacji świetlnych – nieoczywistych lamp, które wiszą w bramach ulic Kleczkowskiej i Krasińskiego. W tym roku instalacje są punktem wyjścia dla działań kulturalnych z mieszkańcami Kleczkowa, które przygotowaliśmy wraz ze Stowarzyszeniem Curatus. 

Przed nami 23 czerwca obchody Nocy Świętojańskiej – kolorowy, głośny pochód z różnych części Kleczkowa zakończony wspólnym świętowaniem nad Odrą. W lipcu, sierpniu i wrześniu zapraszamy do sąsiedzkiego kina na osiedlu. Na Brochoowie odbywają się też Sąsiedzkie spacery z przewodnikiem.

Noc Świętojańska

23 czerwca, godz. 19:00

W ramach obchodów Nocy Świętojańskiej na Kleczkowie spotykamy się na czterech podwórkach. Na każdym z nich przygotowaliśmy dla Was warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych, z którymi przemaszerujemy w wesołym pochodzie po osiedlu zmierzając w kierunku plaży. Przed nami dużo sąsiedzkich interakcji, zabawa z DJem, ognisko oraz puszczenie wianków na Odrze. Zapraszamy na podwórka:

1. Kleczkowska/Zegadłowicza/Kraszewskiego/Siemieńskiego
2. Kleczkowska/Siemieńskiego/Kraszewskiego/Trzebnicka
3. Reymonta (przy osiedlu Wybrzeże Reymonta)
4. osiedle Wrocławskie Promenady (przy boisku do kosza)
5. a następnie na plażę do Basen Beach Bar

Sąsiedzkie kino podwórkowe

20 lipca, godz. 21:30, 24 sierpnia, godz. 21:00, 14 września, godz. 19:30

Wieczorny pokaz kina sąsiedzkiego na podwórku to najlepsza okazja do wzajemnego poznania się i wymiany zdań na sąsiedzkie tematy. My przygotujemy ciekawy film i wygodne miejsca do siedzenia, wy po prostu przyjdźcie!

Sąsiedzkie Spacery

Trasa spacerów wiedzie przez ciekawe, często zapomniane zakamarki osiedli – poznamy niepowtarzalny klimat i lokalne historie związane z każdym z odwiedzanych obszarów. W tym roku do prowadzenia spacerów zaprosimy gości – specjalistów z różnych dziedzin, a także samych mieszkańców, pasjonatów osiedlowej historii i architektury. Nasze działania zaczynamy już 12 maja sąsiedzkim spacerem z przewodnikiem Szymonem Maraszewskim na Ołbinie. Spacery to wyjątkowa okazja do poznania Ołbina, Brochowa, Przedmieścia Oławskiego i Kleczkowa. Daty spacerów na Kleczkowie: 7 lipca, 18 sierpnia, 15 września. 

Wydarzenia są bezpłatne

Zobacz wydarzenie na Keczkowie TUTAJ, a spacery TUTAJ

Dołącz na Facebooku TUTAJ

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:11122