Login
Register

Login
Register

2.07.2018 Poniedziałek

Sąsiadujemy na Brochowie

Czekamy na Was na Brochowie – niezwykłym osiedlu oddalonym od centrum miasta, na którym przygotowaliśmy serię wydarzeń kulturalnych. Punktem wyjścia do działania jest instalacja „Fotoplastykon“ przy ulicy Koreańskiej autorstwa Roberta Pludry we współpracy z Katarzyną Moszczyńską, która powstała w ramach projektu „Wrocław – wejście od podwórza”. 

Wspólne spacery, oglądanie wystaw, podwórkowy plener malarski, warsztaty fotograficzne, sąsiedzkie kino pod gołym niebem, potańcówka czy sąsiedzka uczta – to tylko niektóre z propozycji programu Sąsiadujemy, służącego rozwijaniu relacji mieszkańców wrocławskich osiedli – Ołbina, Brochowa, Kleczkowa i Przedmieścia Oławskiego. Bogaty i zróżnicowany program przygotowany przez Strefę Kultury Wrocław z partnerami, w którym kluczowe będą działania w Pracowni Komuny Paryskiej 45, Dzień Sąsiada oraz Dzień Trójkąta realizowany będzie od maja do września bieżącego roku. Na Brochowie czekają na nas:

Pchli targ

10.06.2018, godz. 10.00-15.00

Podwórko przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie

Może stylowa lampa na nocną szafkę? Parę bibelotów, stoliczek, od dawna poszukiwane płyty winylowe? A może wiosenny płaszczyk dokładnie w takim kolorze, a do tego, jak znalazł, ręcznie wykonana biżuteria? Ileż skarbów można znaleźć na sąsiedzkim pchlim targu! Kupno, sprzedaż, wymiana – jak kto woli, targowanie się dozwolone, a nawet wskazane.
W międzyczasie żywe rozmowy, bezgotówkowa wymiana uśmiechów i moc serdecznych uścisków rąk zacieśniających więzi nie tylko handlowe.

Kino plenerowe

23.06.2018, 25.07.2018 i,31.08.2018 godz. 21.00-23.00

Podwórko przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie

Trzy letnie wieczory przeznaczymy na pokazy filmowe dla mieszkańców. Duży ekran, leżaki, koce i dobre filmy oglądane razem z sąsiadami to najlepsze towarzystwo do spędzenia tych wieczorów na Brochowie.

Plener malarski i pokaz filmowy

14.07.2018, godz. 11.00-16.00, Podwórko przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie, godz. 20:00, Dworzec Wrocław Brochów, sala

Podczas otwartego pleneru malarskiego podejmiemy próbę spojrzenia na brochowskie podwórko oczami Vincenta van Gogha, jednego z największych impresjonistów. Spotkajmy się przy sztalugach i uchwyćmy pędzlem tę jedną niepowtarzalną chwilę, by uwiecznić ją na papierze. Jak mówił Van Gogh „(…) tak naprawdę potrafimy mówić tylko przez nasze obrazy… „. Plener dla wszystkich, w każdym wieku, dla tych już malujących i dla tych, co pierwszy raz. Wisienką na torcie podanym na zakończenie tej artystycznej uczty będzie wieczorna projekcja filmu „Twój Vincent”.

Biesiada z potańcówką

28.07.2018, godz. 19.00

Podwórko przy ul. 3 Maja 12

Czas dzielony wspólnie to coś, czego bardzo brakuje nam na co dzień. Jest zatem plan na sobotni, lipcowy wieczór… Niech ten dzień będzie świętem nas wszystkich. Spotkajmy się o zmierzchu na podwórku przy ogromnym stole biesiadnym, zastawionym potrawami z naszych domów. Pożartujemy wspólnie, wymienimy się uwagami na temat sytuacji światowej gospodarki. Potem wymyślimy przyśpiewki, wzniesiemy toasty… i pobawimy się przy muzyce na żywo romskiego zespołu Romani Bacht. Będzie wesoło, kolorowo, energetycznie i… sąsiedzko!!!

Rodzinna gra miejska „Gdzie jest Brochuś?”

08.09.2018, godz. 11.00

Park Brochowski, przy fontannie

Czy wiecie, że na Brochowie mieszka smok? Brochuś, smok ziejący ogniem, najstarszy i jednocześnie najbardziej cukierkolubny mieszkaniec Brochowa, od XVIII w. na diecie vege, wciąż czynny zawodowo. Wszystkich śmiałków, którym niestraszne spotkanie z gromko pochrapującym smokiem, zapraszamy na poszukiwania jego miejsca zamieszkania. Cukierki schowamy na wszelki wypadek głęboko w kieszeniach i podążymy śladami Brochusia, który odkryje przed nami dawny Brochów. To przygoda dla dużych i małych, pełna wyzwań, zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji.

Sąsiedzkie Spacery

Trasa spacerów wiedzie przez ciekawe, często zapomniane zakamarki osiedli – poznamy niepowtarzalny klimat i lokalne historie związane z każdym z odwiedzanych obszarów. W tym roku do prowadzenia spacerów zaprosimy gości – specjalistów z różnych dziedzin, a także samych mieszkańców, pasjonatów osiedlowej historii i architektury. Nasze działania zaczynamy już 12 maja sąsiedzkim spacerem z przewodnikiem Szymonem Maraszewskim na Ołbinie. Spacery to wyjątkowa okazja do poznania Ołbina, Brochowa, Przedmieścia Oławskiego i Kleczkowa. Daty spacerów na Brochowie: 19 maja, 23 czerwca, 21 lipca, 1 września, 29 września.

Wydarzenia są bezpłatne.

Zobacz wydarzenie na Brochowie TUTAJ, a spacery TUTAJ

Dołącz na Facebooku TUTAJ

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:10336