25.06.2018 Poniedziałek

Sąsiadujemy na Ołbinie

Działania sąsiedzkie trwają na Ołbini, zapraszamy na podwórka, ulice i w sekretne miejsca, a także tam, gdzie usytuowane są instalacje powstałe w ramach projektu „Wrocław – wejście od podwórza”: Nieskończony Zielony Adama Kalinowskiego, Domek na Jesionie Niedzielnych, czyli Cecylii Malik, Bartolomeo Koczenasza, Piotra Dziurdzi i Jakuba Wesołowskiego oraz ławka KOCHAM Elżbiety Jabłońskiej, a także w innych interesujących zakamarkach.

Sąsiedzka akcja fotograficzna

25, 26 czerwca, godz. 16:00-21:00 Podwórkowy zakład portretowy

29 czerwca, godz. 16:00-21:00 Zbieranie zdjęć archiwalnych mieszkańców. Skanowanie i drukowanie przyniesionych fotografii.

30 czerwca, godz. 12:00–15:00 Zbieranie zdjęć archiwalnych mieszkańców Wernisaż, 19:30-21:45 Pokaz Finał akcji fotograficznej na podwórkach. Odbędzie się mini wernisaż z wieczornym pokazem slajdów.

Ta inicjatywa jest poprzedzona wielomiesięczną pracą dzieci i młodzieży z Klubowego Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży Żółty Parasol, które wraz z wychowawcami stworzyły własnoręcznie wielkoformatowy aparat fotograficzny. Dzięki akcji Sąsiadujemy ich praca uzyska nowy, społeczno-kulturalny wymiar i zostanie zaprezentowana mieszkańcom Ołbina.

W ramach wydarzenia powstanie mobilny Podwórkowy Zakład Portretowy. Przez 2 dni mieszkańcy osiedla będą portretowani przez dzieci i młodzież wielkoformatowym aparatem. Fotografie będą wywoływane na bieżąco w specjalnie przygotowanym Labie Fotograficznym. Drugim etapem będą 2 dni zbierania, skanowania i drukowania archiwalnych zdjęć z domowych zbiorów okolicznych mieszkańców. ( W zaaranżowanym punkcie będziemy skanować i drukować przyniesione przez mieszkańców fotografie) Całość zakończy się plenerową wystawą prezentowaną przy Domku na Jesionie oraz wieczornym pokazem slajdów na dużym ekranie.

Wakacje all inclusive, Domek na Jesionie

07 lipca, godz. 14:00

Dzięki temu działaniu pozostając na Ołbinie chociaż przez jeden dzień znajdą się w niezwykłym, egzotycznym wakacyjnym kurorcie zaaranżowanym na jednym z osiedlowych podwórek. Zadbamy o wspaniałą oprawę m.in. piasek, palmy i wodę, tak aby w kolorowym i radosnym nastroju świętować wakacyjny czas.

Kino sąsiedzkie, Spółdzielnia Kinowa Ołbin

25 lipca, godz. 21:00, 29 sierpnia, godz. 19:00, 15 września, godz. 19.00

Spółdzielnia Kinowa Ołbin ruszyła w marcu pierwszymi pokazami filmowymi w mieszkaniach. Z okazji wakacji, w ramach działań w projekcie Sąsiadujemy, wychodzi w plenery. Nieoczywiste miejsca na osiedlu staną się scenerią dla realizacji pokazów filmowych. Miejsce seansu zostanie ujawnione w ostatniej chwili, a na projekcję obowiązują zapisy. Filmowe propozycje przygotował dla nas Lech Moliński. Śledźcie Sąsiadujemy na Facebooku, a znajdziecie tam szczegóły dotyczące filmów i miejsca projekcji. „

Koncert zespołu Q Dobremu – potańcówka sąsiedzka

25 sierpnia, godz. 19.00-22.00 

Muzycy zespołu Ku Dobremu ponownie zagrają i zaśpiewają dla mieszkańców a po koncercie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, odbędzie się potańcówka do muzyki zaproponowanej przez DJ-a.

Balonolas

26 sierpnia, godz. 14.00-18.00

To kontynuacja zeszłorocznej akcji Sąsiad Robi podczas której oddaliśmy podwórkowe święto, dzieciakom z podwórka przy Domku na Jesionie. Celem Balonolasu było spotkanie sąsiedzkie, wyjście z domu i stworzenie wspólnie, w okolicznościach zabawy formy w której centralnym punktem były dmuchane balony. Po raz kolejny dyrektorem artystycznym wydarzenia będą dzieciaki, które w ramach akcji stworzą wraz z animatorami szczegółowy plan wydarzenia. W ten sposób oddajemy w ręce mieszkańców całość inicjatywy.

Sąsiedzkie Spacery

Trasa spacerów wiedzie przez ciekawe, często zapomniane zakamarki osiedli – poznamy niepowtarzalny klimat i lokalne historie związane z każdym z odwiedzanych obszarów. W tym roku do prowadzenia spacerów zaprosimy gości – specjalistów z różnych dziedzin, a także samych mieszkańców, pasjonatów osiedlowej historii i architektury. Nasze działania zaczynamy już 12 maja sąsiedzkim spacerem z przewodnikiem Szymonem Maraszewskim na Ołbinie. Spacery to wyjątkowa okazja do poznania Ołbina, Brochowa, Przedmieścia Oławskiego i Kleczkowa. Daty spacerów na Ołbinie: 14 lipca, 25 sierpnia, 22 września.

Wydarzenia są bezpłatne

Zobacz wydarzenie na Ołbinie TUTAJ, a spacery TUTAJ

Dołącz na Facebooku TUTAJ

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
13.04.2024

Oxford Drama – koncert

Firlej, Grabiszyńska 56 Zobacz na mapie
12.05.2024

Ladies first: Yumi Ito & Szymon Mika

Impart Centrum, Piłsudskiego 19 Zobacz na mapie
19.0720.07.2024

WROsound x urban jungle: 2-dniowy karnet

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie
19.07.2024

WROsound x urban jungle: 1 dzień

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie
20.07.2024

WROsound x urban jungle: 2 dzień

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie

Polecamy

Zobacz więcej