Login
Register

Login
Register

16.11.2019 Sobota

Czym jest „inność”? Dowiemy się na warsztatach teatralnych i storytellingowych

Jak mieszkańcy i mieszkanki Popowic i Szczepina rozumieją „gościnność”? Czym jest dla nich inność – zarówno sąsiedzka, jak i ta wynikająca z pochodzenia, wyznania czy poglądów? Dowiemy się w trakcie warsztatów, podczas których uczestnicy i uczestniczki nauczą się podstaw storytellingu i stworzą etiudy teatralne.

W Sąsiedzkiej Sztuce Gość-Inności sztuka spotka się z rozmową! Adam Michał Pietrzak wraz z teatralnym wsparciem zaprasza młodych mieszkańców i mieszkanki Szczepina oraz Popowic do uczestnictwa w warsztatach teatralnych i storytellingowych, które wyprowadzą ich na ulice dwóch osiedli w poszukiwaniu rozmów o „inności”… Takiej zwyczajnej, sąsiedzkiej, ale też tej wynikającej z pochodzenia, wyznania czy poglądów.

Inicjator projektu, aktor Adam Michał Pietrzak jako inspirację do działania podaje swoje wcześniejsze doświadczenia projektowe i pytania, które zrodziły się w nim w trakcie ich realizacji. Uczestnicy i uczestniczki zastanawiać będzą się nad  sposobami w jakiepodchodzimy do dzielących nas różnic. Poszukają odpowiedzi czy w dzisiejszych czasach potrafimy zachować tradycję polskiej gościnności poza świąteczną zastawą. Grupa ruszy w osiedle, by porozmawiać o indywidualnych interpretacjach „inności” wśród napotkanych mieszkańców i mieszkanek. Wyniki rozmów, także z seniorami, przedstawicielami mniejszości narodowościowych i uczniami staną się inspiracją do finałowego wydarzenia teatralno-performatywnego.

Jaki mamy plan na spotkania?

  • Będziemy tworzyć etiudy i krótkie scenki teatralne.
  • Weźmiemy udział w ćwiczeniach: z improwizacji ruchowej i teatralnej, formułowania opowieści.
  • Przeprowadzimy kilka ciekawych wywiadów z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia.

Zapisy do młodzieżowej grupy roboczej (13-18 lat) prowadzimy w listopadzie, zgłaszajcie się na maila: sztuka.goscinnosci@gmail.com
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na otwarte spotkanie informacyjno-organizacyjne 21 listopada na godzinę 19:00 do PPM Zajezdnia w sali nr 6, przy ul. Legnickiej 65.

Finałowy pokaz etiud i rozmowa odbędą się 13 grudnia o 19:00 w Pracowni Projektów Międzykulturowych ZAJEZDNIA (ul. Legnicka 65)

Partnerem projektu jest Teatr Układ Formalny

Projekt jest realizowany we współpracy z Mikrogranty

Do zobaczenia na Popowicach i Szczepinie!

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:24280