10.07.2018 Wtorek

Sąsiedzki plener malarski i pokaz filmu „Twój Vincent”

W najbliższą sobotę w ramach programu Sąsiadujemy odbędzie się otwarty plener malarski, którego celem jest podjęcie próby spojrzenia na brochowskie podwórko oczami Vincenta van Gogha, jednego z największych impresjonistów. Spotkamy się przy sztalugach i uchwycimy pędzlem tę jedną niepowtarzalną chwilę, by uwiecznić ją na papierze. Przekonamy się, ze Brochów posiada prawdziwie malarskie plenery!

Plener przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców, w każdym wieku, dla tych już malujących i dla tych, co pierwszy raz będą trzymać pędzel w rękach. Udział jest darmowy, a organizatorzy zapewniają wszystkie materiały.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie w sąsiedzkim kinie. Na ekranie wyświetlony zostanie wyjątkowy film „Twój Vincent” – malarska opowieść o życiu Vincenta van Gogha. Pokaz również jest otwarty i darmowy. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o punktualne przybycie.

Plener malarski rozpocznie się o 11.00 w podwórku przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie. Zajęcia potrwają do 16.00. O godz. 20:00 w sali Dworca Wrocław Brochów odbędzie się seans.

„Twój Vincent” jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską. W realizację tej niezwykłej produkcji zaangażowane było Miasto Wrocław. Film złożony jest z około 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na podobraziu. Prace trwały 7 lat, a przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych malowało techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Wyreżyserowali go wspólnie Dorota Kobiela i Hugh Welchman. Dorota Kobiela jest malarką i reżyserką, Hugh Welchman – brytyjskim producentem filmowym, którego animowany film „Piotruś i Wilk” zdobył w 2007 roku Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Malarska animacja „Twój Vincent” w krótkim czasie zdobyła rzesze fanów, przypadła do gustu krytykom i otrzymała szereg nagród i wyróżnień m.in. podczas Annecy Film Festival – Nagrodę Publiczności, podczas Shanghai International Film Festival uznano go za Najlepszy Film Animowany, a na European Film Awards za Najlepszą Europejską Animację. „Twój Vincent” był nominowany w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany. Produkcja była nominowana również do Złotego Globu i nagrody BAFTA.

Tagi:

Film

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej