Login
Register

Login
Register

4.02.2019 Poniedziałek

Self-publishing lab: nabór na rezydencję we Wrocławiu

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Już 4 lutego w ramach AIR Wro rusza kolejny nabór dla twórców reprezentujących europejskie miasta partnerskie. Tym razem do składania aplikacji zachęcamy artystów, projektantów, edukatorów, kuratorów i aktywistów związanych ze sceną self-publishingu. Zgłoszenia na rezydencję we Wrocławiu przyjmujemy do 15 marca.

Zdjęcie: Jerzy Wypych

Współpracę z twórcami z europejskich miast partnerskich Wrocławia zainicjowaliśmy w ramach programu AIR Wro w 2015 roku. Od tego czasu w stolicy Dolnego Śląska gościliśmy artystów aktywnych w polu sztuk wizualnych (Verena Blok, Svea Duwe), nowych mediów (Fabien Zocco, Mathilde Lavenne), performensu (Daina Pupkevičiūtė), a także działań związanych ze zbiorową pamięcią miasta (Enrico Floriddia) czy społecznościami wykluczonymi (Klaas Burger). Realizowane przez nas działania oparte były na pracy z lokalnym środowiskiem artystycznym, często umożliwiały też angażowanie się mieszkańców naszego miasta. W tym roku twórców z Bredy (Holandia), Lille i Poitiers (Department La Vienne/Francja), Drezna i Wiesbaden (Niemcy), Grodna (Białoruś), Hradca Králové (Czechy), Kowna i Wilna (Litwa), Lwowa (Ukraina), Oxfordu (Wielka Brytania) oraz Reykjaviku (Islandia) zapraszamy do włączenia się w działania związane z self-publishingiem.

Co nas interesuje?

Projektowanie graficzne w formie cyfrowej i analogowej, kultura remiksu i re-use, publikacjami związane z lokalnymi społecznościami i ich historiami, art i photobooki, kultura D.I.Y., a także mapowanie inicjatyw oddolnych, związanych z ruchami miejskimi i sceną niezależną. Wybrany przez nas artysta dołączy do tymczasowego kolektywu twórców, aktywistów, kuratorów i teoretyków kultury, którzy we wrocławskiej Recepcji – jednej z przestrzeni Strefy Kultury Wrocław – zrealizują cykl spotkań, warsztatów, spotkań i prezentacji artystycznych.

 

Nabór: 4.02-15.03.2019

Wyniki: 5.04.2019

Rezydencja: 4 do 6 tygodni pomiędzy czerwcem i lipcem 2019

Więcej: NABÓR (tylko w języku angielskim)

- Czytaj także

p:16029