Login

Register

Login

Register

17.11.2021 Środa

Seniorze, orientuj się – z kijkami spacerujemy po parku!

Plenerowe działania to domena głownie letnich wydarzeń, ale w Mikrograntach aktywni na powietrzu jesteśmy też jesienią! W listopadzie zapraszamy seniorów z całego miasta do wspólnych aktywności fizycznych, dzięki którym przygotować będzie można formę na nadchodzącą zimę.

„Seniorze orientuj się!” to propozycja Adama Omelana, który chce aktywizować wrocławskich seniorów i seniorki – trwająca jesień, to przecież idealna pora, by w miłym towarzystwie zadbać nieco o zdrowie i formę fizyczną. Na uczestników i uczestniczki czekała będzie też prosta gra terenowa, która pozwoli dłużej cieszyć się jesienną aurą.

W trakcie dwóch spotkań grupa skupi się na poznaniu i wykorzystaniu technik Nordic walkingu, czyli marszu z kijkami. Nie wymaga ona specjalistycznego sprzętu (który i tak zapewniają organizatorzy!) czy odpowiednio przystosowanego terenu. Może być za to nie tylko sposobem na aktywne spędzenie czasu, ale także na rehabilitację oraz odciążenie stawów. Niezbędna jest natomiast odpowiednia technika, która stanowi podstawę, by z bezpieczny sposób cieszyć się jej licznymi zaletami. Dlatego spotkania rozpoczną się od krótkiego instruktażu, który umożliwi prawidłowe wykorzystanie wszystkich zalet Nordic walkingu.

Wspólne marsze odbędą się 20 i 26 listopada w urokliwych alejkach Parku Południowego.

Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 11:00 wspólną rozgrzewką i zapoznaniem się ze sprzętem. Następnie uczestnicy i uczestniczki spotkania podzielą się na kilkuosobowe drużyny rozpoczynając wspólną grę.

Każda z drużyn otrzyma swoją mapę z naniesionymi punktami, w których będzie czekało zadanie do wykonania. Tematyka zadań będzie obejmowała takie aspekty jak: zdrowe żywienie, pierwsza pomoc oraz aktywności, które można praktykować niezależnie od wieku.

Dla osób, które nie zdecydują się na wzięcie udziału w grze terenowej, będą czekały inne aktywności, takie jak boule, minikręgle i streethokej.

Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy mailowe na adres orientujsie.zapisy@gmail.comlub pod numerem telefonu 793-55-27-28
Zgłoszenie do udziału jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU spotkań.

Spotykamy się 20.11 i 26.11 o godzinie 11:00 w Parku Południowym przy restauracji Agawa – na miejscu szukajcie czerwonego namiotu.

Do zobaczenia w Parku Południowym!

 

Partner projektu: Rowery stylowe

Projekt realizowany jest w ramach 27. Edycji Programu Mikrogranty

- Czytaj także

p:42253