20.11.2018 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Intensywna końcówka roku

Listopad to dla Mikrograntów czas intensywnego odkrywania wrocławskich osiedli. W bieżącym tygodniu projekty realizowane są na Klecinie, Psim Polu, Zawidawiu i na Ołbinie.

fot. Anna Bieliz

Osiedlowi pasjonaci we współpracy z naszym programem, przygotowali na drugą połowę listopada mnóstwo aktywności. Możecie zajechać z nami na Klecinę, Tarnogaj, Maślice, Nowy Dwór, Psie Pole i Zawidawie, Ołbin czy Nadodrze.                        .

Dzięki projektowi „Tropem gorzkiego cukru – pocztówka z dawnej Kleciny” zajrzymy do rodzinnych albumów i odszukamy zdjęcia z dawnych lat świetności wioski Klettendorf! Zapraszamy Was do wspólnego szukania wspomnień i historii z Kleciny wraz z grupą nieformalną „Klecinianie”.

Już na pierwszym spotkaniu, przypomnieliśmy sobie historię dawnej małej wsi, której losy w czasie II wojny światowej radykalnie przeobraziły się ze słodkich w gorzkie. Dzięki spotkaniom w lokalnej szkole, klubie seniora oraz w plenerze Parku Klecińskiego, mieszkańcy osiedla i okolic, będą mieli okazję poznać losy byłej Cukrowni Klecina, historię Pałacu w Parku Klecińskim oraz odnaleźć ślady dawnego kościoła ewangelickiego. W trakcie trwania wszystkich spotkań i warsztatów, mieszkańcy będą mogli dzielić się również swoimi najnowszymi historiami, prezentując przy tym swoje materiały, zbiory fotograficzne oraz inne pamiątki.

Przez najbliższe dwa tygodnie, zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 42 przy ul. Wałbrzyskiej 50 (sala 56):

29.11 oraz 6.12, godz. 17:00  na „Warsztaty plastyczne pod okiem klecińskiego artysty”

Wspólnie utrwalimy nasze osiedle – na malowanych, rysowanych czy tworzonych z zebranych zdjęć, obrazów i wizerunków dawnej Kleciny, pocztówkach oraz lepionej w glinie makiecie! Zapraszamy  na nieodpłatne warsztaty plastyczne z możliwością nauki technik rysunku, malarstwa i rzeźby. Na każdym spotkaniu skupimy się na innej technice.

29.11,  godz. 17:00 – malarstwo

6.12, godz. 17:00 – rzeźba

Projekt skierowany jest dla szerokiej grupy odbiorców, nie tylko mieszkańców osiedla Klecina! Zapisy na spotkanie lub warsztaty przyjmowane są przez cały okres trwania projektu: telefonicznie pod numerem: 507 325 406 lub mailowo pod adresem: bp47@interia.pl

Więcej informacji na wydarzeniu projektu.

____________________________________________________________

Jesienno-zimowa pogoda nie przeszkadza nam weekendami w aktywnym spędzaniu czasu na powietrzu! 2 grudnia o 11:00 kolejny raz spotykamy się z projektem grupy Slow Jogging„Slow Jogging Fabryczna” i zapraszamy do wspólnego truchtania oraz lepszego zbadania przestrzeni Parku Popowickiego!

Poznacie metodę truchtu, która pozwala uniknąć zadyszki, a jednocześnie poprawia kondycję. W tempie zwanym w języku japońskim „niko niko” – swobodnie i z uśmiechem, bez bólu i urazów.

Dodatkowo, dziewczyny opowiedzą Wam kilka ciekawych historii związanych z parkiem i pokażą Wam jego możliwości. Truchtając będziemy rozmawiać też o historii odwiedzanych parków i ich okolicy. Będzie ciekawie!

ZAPRASZAMY początkujących, zaawansowanych, osoby w kwiecie wieku, młodzież i seniorów, rodziców z wózkami, po prostu wszystkich!

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

telefon: 603-195-795 lub 516-580-759

Messenger: m.me/slowjoggingwroclaw

Mail: slowjoggingwroclaw@gmail.com lub mikrogranty@strefakultury.pl