Login

Register

Login

Register

27.05.2018 Niedziela

Co się dzieje w Mikrograntach? Kolejny tydzień na wrocławskich osiedlach

Tydzień na przełomie maja i czerwca to kolejne spotkania z wybranymi projektami Edycji 16. Mikrograntów. We wtorek spotkanie dla dzieci i seniorów z osiedla Huby. W sobotę otwarcie „Wystawy z innej perspektywy” w Browarze Mieszczańskim, a wieczorem po raz kolejny wspomnienia blokowisk na Szczepinie, czyli archiwalne i prywatne fotografie mieszkańców. 

W tym tygodniu spotkania odbędą się:

29 maja o godzinie 15:00 na spotkaniu informacyjnym w Dziennym Domu Pomocy „Na Ciepłej” przy ul. Ciepłej 15b, dla seniorów z Hub i sąsiednich osiedli, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie „Huby łączą pokolenia”.

To międzypokoleniowe działanie, dzięki organizacji spotkań osób starszych  i przedszkolaków, pozwoli na stworzenie przestrzeni do aktywnego spędzania czasu oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem przez seniorów. W ramach projektu odbędą się czytania bajek przez seniorów dla dzieci, rozmowy na temat książek, wspólne przygotowywanie słodyczy, kartek okolicznościowych i materiałów dekoracyjnych. Na zakończenie projektu zorganizowane zostanie spotkanie podsumowujące, połączone z wystawą prac powstałych w czasie wspólnych działań.

Wszystkich seniorów zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie zapraszamy na spotkanie informacyjne!

Więcej informacji: TUTAJ

Kontakt z organizatorami:

monikaws@interia.pl

mikrogranty@strefakultury.pl

2 czerwca o godzinie 17:00 otworzymy w Galerii w Browarze Mieszczańskim wystawę „Z innej perspektywy”, czyli ekspozycję sztuki tworzonej przez osoby ze spektrum autyzmu. Na wystawie znajdą się zebrane prace plastyczne, fotograficzne, rzeźbiarskie i nie tylko. Towarzyszyć jej będą cykle warsztatów: z fotografii i rysunku, prowadzone przez osoby ze spektrum autyzmu oraz rozwijające kreatywność, skierowane do dzieci ze spektrum autyzmu i dzieci neurotypowych, opierające się na różnorodnych działaniach twórczych. Projektowi przyświeca założenie, że zaplanowane działania będą szansą dla osób z autyzmem na aktywne uczestnictwo w kulturze oraz na zwiększenie u nich poczucia wartości i wiary w swoje możliwości.

Dzień później, 3 czerwca o godzinie 16:00 zapraszamy na Warsztaty Kreatywne dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zgłoszenia przyjmujemy mailowo i telefonicznie.

Więcej informacji: TUTAJ

Kontakt z organizatorami:

kolorowawroclaw@gmail.com

mikrogranty@strefakultury.pl

tel. 609 628 573

2 czerwca o godzinie 18:00 spotkamy się na drugim „Wieczorku Wspomnień”, w ramach projektu „Serca Szczepina” – „FOTObiografia Szczepina. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć”. Zapraszamy wszystkich, którzy mieszkają lub zamieszkiwali Szczepin, chcą się podzielić wspomnieniami czy wrażeniami o nim, pokazać nam swoje zdjęcia z pierwszych lat budowania się tej części miasta. Wieczorek wspomnień będzie świetną okazją do rozmowy o szczepińskich historiach i hist​oryjkach. Mamy już ponad 100 archiwalnych zdjęć mieszkańców – cześć z nich pokażemy Wam w czasie spotkania. Usłyszycie też wiele faktów z historii osiedla.

Spotykamy się o 18:00 przy Kontenerze E-S-K (Skwer św. Damiana de Veuster przy ul. Zachodniej).

Celem projektu jest obudzenie chęci odkrywania tożsamości osiedlowej wśród mieszkańców tego miejsca. Poprzez organizację spotkań seniorów, młodzieży i dzieci wokół fotografii osiedla z lat 70. i 80, warsztatów kolaży tworzonych ze zgromadzonych podczas projektu zdjęć i materiałów wizualnych, spaceru architektoniczno-sentymentalnego przez osiedle oraz sesji fotograficznej mającej na celu odtwarzanie starych kadrów, grupa chce zintegrować różne pokolenia mieszkańców osiedla, pokazać jego historię i zwrócić uwagę na jego walory wizualne oraz użytkowe. Podsumowaniem spotkań będzie wystawa powstałych w czasie warsztatów prac. Ponadto dawne zdjęcia osiedla oraz ich kolaże zostaną wykorzystane do stworzenia zestawu pocztówek „Pozdrowienia ze Szczepina”.

Więcej informacji: TUTAJ 

Kontakt z organizatorami:

serceszczepina@gmail.com

mikrogranty@strefakultury.pl

 

- Czytaj także

p:10252