Login

Register

Login

Register

7.08.2018 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Kundelkowe wybory i działkowe nasadzenia

Zapraszamy was na pierwsze spotkanie informacyjne zapowiadające III nabór do Mikrograntów! W weekend wracamy na Księże Małe i wybieramy najpiękniejszego osiedlowego kundelka, a na Ołbinie zaznajamiamy się z działkowym ogrodnictwem.

Kolejny raz ruszamy po Was w miasto! 8 sierpnia o godzinie 17:30 spotkamy się z Wami w Barbarze i opowiemy o nadchodzącym, III i ostatnim w tym roku naborze Mikrograntów.

Macie pomysł na jesienno-zimowe spacery z muzyczną mapą Krzyków czy warsztaty fotograficzne dla seniorów ze swojego osiedla? A może na spotkania pasjonatów Bikupina i szukanie tajemnic osiedla? Należycie do stowarzyszenia i wspólnie chcecie zorganizować wieczorki polskiego kina sąsiedzkiego? Tworzycie grupę młodzieżową i myślicie o spotkaniach wokół teatralnych pasji swoich rówieśników? Zgłoście do nas swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! Czekamy na Was i Wasze pomysły na działania!

1 września ruszamy z naborem do naszego ogólnomiejskiego programu wsparcia lokalnych inicjatyw. Od 1 do 15 września będziecie mogli zgłaszać do nas Wasze pomysły. Dokumenty niezbędne do przygotowania się do wrześniowego naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) ogłosimy już 8 sierpnia i przekażemy Wam na spotkaniu.

A więcej o naborze i spotkaniach na naszym Facebooku i na stronie www.

 

11 sierpnia od godziny 11:00 rozpoczynamy drugie letnie spotkanie na Księżu Małym w ramach  projektu „Księże w pełni – piknik sąsiedzki: wymiana garażowa, kuchnia sąsiedzka oraz wybory najpiękniejszego kundla na osiedlu”. Zaczynamy wyborami najpiękniejszego kundelka na osiedlu – wspólną zabawą opiekunów wszystkich osiedlowych psiaków. Następnie za sprawą muralu ożywimy otoczenie, zawrzemy nowe i odnowimy stare znajomości, a na koniec ponownie usiądziemy przy stole i porozmawiamy w miłym towarzystwie.

11:00 – 13:00 | Wybory najpiękniejszego kundelka na osiedlu

Uwaga piękne kundelki i ich rodziny! Razem z twórcami projektu „Księże w pełni” szykujemy dla Was niezłą gratkę! Otóż na Księżu odbędą się… Wybory najpiękniejszego kundelka na osiedlu. W konkursie mogą brać udział zespoły złożone z psa niewiadomej rasy i opiekuna lub całej rodziny.

Wszystkich właścicieli czworonogów zapraszamy do wspólnej zabawy, w której mogą brać udział zespoły złożone z psa niewiadomej rasy i opiekuna lub całej rodziny. Będzie to super pretekst do tego, aby porozmawiać o psich historiach osiedlowych kundelków i zawiązać nowe znajomości.

Informacji o zasadach uczestnictwa w wyborach kundelków szukajcie na fanpage’u Księża w Pełni, mailowo: ksiezewpelni@gmail.com, lub telefonicznie: 794 298 027

12:00 – 16:00 | Sąsiedzkie malowanie muralu

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dodać trochę koloru białej osiedlowej ścianie, zapraszamy do wspólnego malowania sąsiedzkiego muralu. Farby, pędzle i inne niezbędne rzeczy będą na miejscu, potrzebujemy tylko Waszego zapału do działania!

14:00 – 16:00 | Kuchnia sąsiedzka
Przynieś swoje ulubione danie lub przekąski i usiądź z nami przy wspólnym stole. Będzie to świetna okazja by poznać się nieco bliżej, porozmawiać o tym, co słychać na osiedlu i o wszystkim innym. Pierwsza odsłona kuchni sąsiedzkiej była strzałem w dziesiątkę! Nic nie łączy lepiej niż wspólny posiłek 🙂

Szukajcie nas  na terenie zielonym przy Przedszkolu nr 57 (ul. Chorzowska) na Księżu Małym.

 

11 sierpnia rozpoczynamy trzeci sezon na Ołbińskim Ogrodzie Otwartym, do udziału w którym możecie się już do nas zgłaszać! W tym roku nie tylko otwieramy działki, ale wydobywamy z nich, to co najlepsze, przetwarzamy i dzielimy się z Wami najlepszymi produktami! Czekają na Was spotkania ogrodnicze, na których zapoznamy się z permakulturą, warsztaty projektowo-stolarskie, gdzie zgłębimy tajniki najnowszych trendów w działkowym dizajnie i wykonamy też organizer działkowca. Poznamy także super mobilną kuchnię działkową, wymienimy się przepisami na sezonowe smakołyki i przetwory, wspólnie z nich zgotujemy smakowite potrawy oraz wydamy broszurę kulinarną. Wszystkie te działania podsumujemy targowiskiem, na którym wymienimy się z zdrowymi plonami i produktami. 

Nowy sezon pod hasłem: „wydobywamy, przewietrzamy i dzielimy się!” zaczynamy:

11 sierpnia 16:00 – 18:00 | Poznajemy tajniki ogrodnictwa działkowego

W trakcie warsztatów ogrodniczych dowiecie się, jak zacząć swoją przygodę z działką, kiedy rozpocząć prace przygotowawcze, a kiedy siać natki i szczypiorki czy sadzić kwiatki. Teorię przełożymy od razu na praktykę i wspólnie zagospodarujemy kilka grządek na Ołbińskim Ogrodzie Otwartym.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują zapisy. Prosimy wysyłać zgłoszenia na adres e-mail: stronaolbin@gmail.com lub przez wiadomość na profilu Ołbińskiego Ogrodu Otwartego. Spotykamy się przy wejściu na ROD Westerplatte (ul. Mikołaja Reja 65)

 

12 sierpnia, od godziny 11:00 kolejny raz będziemy dzięki „Bezpiecznej PSIjaźni” zgłębiać tajniki życia psów. Tym razem na tapetę bierzemy sygnały uspokajające psy.

Katarzyna Szakowska wie, jak pracować ze zwierzętami i bardzo chce się tą wiedzą podzielić z innymi. Chciałaby nauczyć innych czytania mowy ciała psów i umiejętności dostrzegania dawanych przez nie sygnałów ostrzegawczych, a także opowiedzieć o terapeutycznych funkcjach przebywania ze zwierzętami. Dzięki temu kontakty z czworonogami będą dla wszystkich bardziej bezpieczne, a dla zwierząt – mniej stresujące!

Będziemy poznawać mowę ciała psów. Jak rozpoznać, co mówi nam swoimi gestami i ułożeniem ciała pies? Jak komunikuje swój nastrój dźwiękami? Czworonogi bardzo szybko uczą się komunikatów, które przekazuje im człowiek, dlatego warto zrobić to samo i starać się jak najlepiej komunikować z własnymi (i nie tylko) psami oraz prawidłowo odczytywać sygnały, jakie nadają. Dla wszystkich będzie i bezpieczniej i milej!

Spotkanie jest dla wszystkich. Weźcie psy, dzieci, rodziców i znajomych! Widzimy się na terenie Parku Zachodniego, między ulicą Pałucką i Ślężańską. Szukajcie nas blisko Drewnianego Placu Zabaw!

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Kontakt do organizatorów:

mikrogranty@strefakultury.pl i bezpiecznapsijazn@gmail.com

Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ

 

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:11966