Login
Register

Login
Register

19.06.2018 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Letnie aktywności w mieście

Przed nami pierwszy letni tydzień z Mikrograntam. We wtorek kolejna okazja do spotkania się na Swojczycach, tym razem podczas wspólnego spaceru po osiedlu. Czwartkowy wieczór możecie spędzić w jednym z nadodrzańskich mieszkań i wziąć udział z koncercie NADO Squadu. Sobotę i niedzielę spędzamy na Popowicach, gdzie ostatnia szansa na obejrzenie spektaklu podwórkowego – Baloniarze.

19 czerwca o godz. 19:30 wyruszymy wspólnie w teren, aby poznać osiedle, mieszkańców i poszukać inspiracji do filmu sąsiedzkiego, który powstanie w ramach projektu „Co się kręci na Swojczycach?”. Pomysłodawcy projektu zapraszają wszystkich mieszkańców Swojczyc, Strachocina i sąsiednich osiedli do wspólnego nakręcenia pilota serialu osiedlowego! Wspólnie z mieszkańcami chcą stworzyć ekipę aktorsko-filmową, która w trakcie spotkań warsztatowych pod okiem profesjonalistów nakreśli scenariusz filmowy, popracuje nad konkretnymi rolami i scenami. Projekt zakłada, że temat i fabuła filmu wyłonią się podczas spotkań na drodze współpracy reżysera i mieszkańców. Na koniec nagranie zostanie oddane do montażu. Scenariusz powstanie na podstawie historii, o których opowiedzą sami lokatorzy. Spotykamy się na Barce na osiedlu Olimpia Port, na ulicy Marca Polo 1 i dalej ruszamy w teren!

Więcej informacji na FB projektu oraz evencie SPACERU.

Kontakt z organizatorami i zapisy: cosiekrecinaswojczycach@strefakultury.pl

 

Od godziny 19:00, w czwartek 21 czerwca zapraszamy mieszkańców Nadodrza na kolejny koncert w ramach projektu „Mikrokoncerty na Nadodrzu”. Tym razem spotkamy się  w  jednym z nadodrzańskich mieszkań w okolicy ulicy Chrobrego z NADO Squadem.

Ponieważ koncert jest kameralny, a liczba miejsc ograniczona, o możliwości udziału w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Chcecie wziąć udział w koncercie, możecie zgłosić się do nas mailowo. Dostaniecie od nas szczegółowe informacje o godzinie i miejscu wydarzenia.

Założeniem inicjatywy jest sprowadzenie muzyki i kultury, dosłownie “pod strzechy”. W ramach projektu odbywają się darmowe koncerty w kilku mieszkaniach w kamienicach na wrocławskim Nadodrzu. Głównymi odbiorcami są sąsiedzi z najbliższej okolicy.

Kontakt z organizatorami i zgłoszenia: siegleadrian@gmail.com lub mikrogranty@strefakultury.pl

 

23 i 24 czerwca będziecie mogli po raz ostatni w tej edycji odwiedzić miasto za murem i poznać Baloniarzy! Tym razem, w ramach projektu „Baloniarze – plenerowo-podwórkowe przedstawienia teatralne połączone z warsztatami!” w podwórkowy teatr zamienimy teren dookoła Trzepaka przy ulicy Rysiej – miejsce będące geometrycznym środkiem Wrocławia!

W sobotę dzieci wezmą udział w interaktywnych warsztatach teatralnych – wraz z aktorami będą miały okazję współtworzyć scenografię do spektaklu, wykorzystując do tego materiały przyniesione przez siebie z domu oraz te zapewnione przez organizatorów. W niedzielę staną się widzami odgrywanego dla nich przedstawienia – w zabawny sposób opowiadającego perypetie trójki bohaterów: Tak, Nie i Ale, którzy wspólnie opowiadają historię „miasta za murem”.

Wszystkie zainteresowane dzieci (i nie tylko) zapraszamy serdecznie do udziału i dobrej zabawy. Weźcie ze sobą kartonowe pudła i pisaki! Zaczynamy o 17:00!

Kontakt z organizatorami:

pawel.struminski@gmail.com oraz mikrogranty@strefakultury.pl

tel. 693 404 931

 

 

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:11013