Login

Register

Login

Register

2.07.2018 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Lipiec w plenerze!

W lipcu ruszają nowe projekty Mikgorantów. Na Zakrzowie ruszają rozgrywki i warsztaty baseballowe, na sobotę zaplanowano otwarcie plenerowej wystawy zdjęć i kolaży mieszkańców Szczepina. Warto przypomnieć, że wciąż trwają zapisy na warsztatowe projekty tworzenia gry planszowej i gry miejskiej.

5 lipca o godzinie 10:00 rusza projekt „Kolorowy Zakrzów”, cykl trzech wydarzeń, które mają na celu zintegrować społeczność sąsiedzką dzielnicy i pokazać mieszkańcom sposoby spędzania wolnego czasu na Zakrzowie.

Pierwsze spotkanie – Sportowy Zakrzów – odbędzie się na boisku baseballowym wrocławskiej drużyny Barons. W trakcie trzygodzinnych warsztatów trenerzy Barons Wrocław wprowadzą Was w tajniki tego mało popularnego w Polsce sportu. Organizatorzy zapraszają na warsztaty uczestników w przedziale wiekowym 8-16 lat. Na spotkaniu mile widziani są zarówno dziewczęta jak i chłopcy.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu prosimy kierować na adres: kolorowyzakrzow@gmail.com.

 

7 lipca o godzinie 18:30 nastąpi otwarcie plenerowej wystawy w ramach projektu „FOTObiografia Szczepina. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć”. Z zebranych od mieszkańców osiedla  fotografii i materiałów graficznych stworzone zostały kolaże, a w czasie specjalnych sesji fotograficznych odtworzone stare kadry we współczesnym otoczeniu blokowiska. Podsumowaniem spotkań jest wernisaż i plenerowa wystawa. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pocztówkowa akcja zbierania wspomnień. Kartki „Pozdrowienia ze Szczepina” mieszkańcy i mieszkanki po otrzymaniu będą mogli odesłać grupie wraz ze swoimi wspomnieniami. W ten sposób projekt będzie miał szanse żyć „własnym”, pomikrograntowym życiem. Grupa „Serce Szczepina” dzięki Mikrograntom chce zintegrować różne pokolenia mieszkańców osiedla, pokazać jego historię i zwrócić uwagę na jego atrakcyjność wizualną oraz użytkową.

 

W dalszym ciągu trwają zapisy na dwa warsztatowe projekty – tworzenia gry planszowej i gry miejskiej:

„Przez Wrocław, tropem Richarda Konwiarza” – warsztaty,  w czasie których wspólnie wyznaczymy trasę, stacje, wymyślimy zadania i stworzymy scenografię gry miejskiej.  Zgłoszenia i informacje pod mailem: iszabarkiewicz@gmail.com.

„Miasto na planszy” – warsztaty projektowo-graficzno-strategiczne tworzenia osiedlowej gry planszowej przez młodzież w wieku od 11 do 16 lat. Zgłoszenia i informacje pod mailem: miastonaplanszy@strefakultury.pl  i pod numerem telefonu: 785224160.

 

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

- Czytaj także

p:11296