2.07.2018 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Lipiec w plenerze!

W lipcu ruszają nowe projekty Mikgorantów. Na Zakrzowie ruszają rozgrywki i warsztaty baseballowe, na sobotę zaplanowano otwarcie plenerowej wystawy zdjęć i kolaży mieszkańców Szczepina. Warto przypomnieć, że wciąż trwają zapisy na warsztatowe projekty tworzenia gry planszowej i gry miejskiej.

W tym tygodniu widzimy się:

- 5 lipca o godzinie 10:00 zaczynamy projekt „Kolorowy Zakrzów”, cykl trzech wydarzeń, które mają na celu zintegrować społeczność sąsiedzką dzielnicy i pokazać mieszkańcom sposoby spędzania wolnego czasu na Zakrzowie.

Pierwsze spotkanie – Sportowy Zakrzów - zaczynamy na boisku do baseballa wrocławskiej drużyny Barons Do udziału w trzygodzinnych warsztatach z gry w baseball zapraszamy chętnych między 8 a 16 rokiem życia (dziewczyny i chłopaków!). Trenerzy z drużyny Barons Wrocław wprowadzą wszystkich w tajniki tego tak mało znanego u nas sportu.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu prosimy kierować na adres: kolorowyzakrzow@gmail.com

- 7 lipca o godzinie 18:30 świętujemy otwarcie plenerowej wystawy w ramach projetu „FOTObiografia Szczepina. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć”. Z zebranych od mieszkańców osiedla  fotografii i materiałów graficznych stworzone zostały kolaże, a w czasie specjalnych sesji fotograficznych odtworzone stare kadry we współczesnym otoczeniu blokowiska. Podsumowaniem spotkań jest wernisaż i plenerowa wystawa. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pocztówkowa akcja zbierania wspomnień. Kartki "Pozdrowienia ze Szczepina” mieszkańcy i mieszkanki po otrzymaniu będą mogli odesłać grupie wraz ze swoimi wspomnieniami. W ten sposób projekt będzie miał szanse żyć "własnym", pomikrograntowym życiem. Grupa „Serce Szczepina” dzięki Mikrograntom chce zintegrować różne pokolenia mieszkańców osiedla, pokazać jego historię i zwrócić uwagę na jego atrakcyjność wizualną oraz użytkową.

W dalszym ciągu prowadzimy też zapisy na dwa warsztatowe projekty – tworzenia gry planszowej i gry miejskiej:

- „Przez Wrocław, tropem Richarda Konwiarza” – warsztaty,  w czasie których wspólnie wyznaczymy jtrasę, stacje, wymyślimy zadania i stworzymy scenografię gry miejskiej.  Zgłoszenia i informacje pod mailem: iszabarkiewicz@gmail.com

- „Miasto na planszy” - warsztaty projektowo-graficzno-strategiczne tworzenia osiedlowej gry planszowej przez młodzież w wieku od 11 do 16 lat. Zgłoszenia i informacje pod mailem: miastonaplanszy@strefakultury.pl  i pod telefonem: +48 785 224 160.

Więcej informacji: www.facebook.com/mikrogranty i strefakultury.pl/Mikrogranty

Do zobaczenia w mieście!