21.10.2018 Niedziela

Co się dzieje w Mikrograntach? Ruszają nowe projekty

Ruszamy z pierwszym jesienno-zimowym projektem z nowej edycji Mikrograntów! Szukamy hobbystów ze Szczepina, którzy będą chcieli założyć i prowadzić bloga o swoich pasjach. Do zobaczenia na trzech wrocławskich osiedlach są także trzy poprojektowe wystawy fotograficzne.

W poniedziałek, 22 października grupa nieformalna Serce Szczepina startuje ze swoim nowym projektem „Bloki piszą blogi”!

Postaramy się wspólnie odnaleźć na Szczepinie dorosłych pasjonatów różnych dziedzin, którzy poprzez tworzenie blogów podzielą się swoimi zdolnościami, opowiedzą “swój Wrocław”, swoje mikrohistorie. Podczas cyklu warsztatów prowadzonych przez web designera i blogerkę: Martynę Rejkowicz, założą blogi, poznają tajniki WordPressa i grafiki komputerowej, zasady tworzenia artykułów i ich promowania oraz pozycjonowania w Internecie. Finalnie każdy uczestnik będzie posiadał własną domenę z przygotowanym w czasie warsztatów blogiem. Podsumowaniem projektu będzie wydanie gazetki ze Szczepińskimi pasjonatami, zaprojektowanej przez samych uczestników, zawierającej najciekawsze artykuły z ich blogów.

Warsztaty ruszą już 5 listopada.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Nabór trwa od 22 października do 2 listopada

Zgłosić możecie się przez FORMULARZ lub pisząc na adres: kontakt@serceszczepina.pl i lub dzwoniąc pod numer 883 646 250.

A na Lipie Piotrowskiej wciąż trwają warsztaty, które mają na celu stworzenie osiedlowej gazetki, a wszystko to w ramach projektu koordynowanego przez Agnieszkę Stolarczyk – To nie lipa, czyli nie ma Lipy bez lipy! Okazuje się, że gazetka została przejęta przez dzieci i będziemy poznawać Lipę głównie z ich perspektywy.

23 i 24 października zapraszamy na warsztaty prowadzone przez Justynę Rudnicką. 23 października dzieci będą uczyć się, jak zadawać pytania i prowadzić wywiady. Spotkamy się z panią weterynarz, która opowie o swojej pracy. 24 października odbędą się zajęcia pod hasłem „Zielona Lipa – fotograficzne eko opowieści”. Podczas zajęć zbliżymy do świata przyrody, chcąc jak najdokładniej zgłębić tajniki otaczającej Lipę zieleni. Przygodę udokumentujemy fotograficznie i opiszemy tworząc zielony baśnio – przewodnik.

Spotykamy w siedzibie Rady Osiedla na Lipie Piotrowskiej (ul. Tymiankowa 3).

Kontakt z organizatorami: tonielipa.mikrogranty@gmail.com

 

Wciąż możecie obejrzeć zdjęcia z projektu „Mikrokoncerty na Nadodrzu”!

Przez kilka miesięcy w mieszkaniach i podwórkach na Nadodrzu pojawiała się muzyka na żywo! Mieszkańcy osiedla zapraszali swoich sąsiadów na wspólne spędzenie czasu z takimi artystami, jak Francis Tuan, Nado Squad, Wojciech Mach & Friends i  Joao de Sousa. W ramach Muzycznej Nocy Nadodrza zagrali też dla mieszkańców Pola & Adam.

Wystawa podsumowująca, która do obejrzenia jest w Łokietka 5, jest okazją do obejrzenia zdjęć z realizacji projektu oraz wymiany wrażeń z udziału w poszczególnych koncertach.  Za zdjęcia i nagrania wideo prezentowane na wystawie odpowiedzialni są: Adam Kuźniar i Daniel Filipek 

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 12 do 26 października w godzinach otwarcia Łokietka 5 – Infopunktu Nadodrze: od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

A po sąsiedzku, bo do PANATO, zapraszamy na wystawę reportażową z przebiegu i tworzenia gry miejskiej „Przez Wrocław, tropem Richarda Konwiarza”. Zdjęcia Michaliny Naranieckiej dokumentujące wrześniową grę i spacer po śródmiejskich ulicach śladami zabytków Konwiarza i nie tylko, pozwoliły na ukazanie ważnych i wartych uwagi obiektów osiedli Plac Grunwaldzki, Ołbin i Nadodrze.

Zapraszamy nie tylko samych uczestników gry, ale także wszystkich miłośników kamienic, ich detali i ciekawostek z nimi związanych. 

Wystawa w PANATO (ul. Jedności Narodowej 68a) czynna będzie w dni powszednie od 12.00 do 17.00 do 9.11.

Michalina Naraniecka zajmuje się profesjonalnie fotografią. Ma wielką pasję do reportażu. Pochłania ją praca z ludźmi. Demaskowanie ich emocji w świetle obiektywu, to jej największa pasja. Drugą są podróże i fotografia architektury, co znajduje odbicie w jej różnorodnym portfolio. Urodziła się w 1987 r., mieszka i pracuje we Wrocławiu.

W piątek, 26 października zajrzyjcie do Kawiarni Sąsiedzkiej w Firleju. Do 16 listopada będziecie mogli tu obejrzeć ponad trzydzieści zdjęć Róży Szerement, która uchwyciła przebieg naszej jednodniowej gry miejskiej z elementami spaceru historyczno-przyrodniczego. „Którędy Droga? Rodzinna pieszo – rowerowa gra miejska” powstała w trakcie otwartych warsztatów tworzenia gry miejskiej. Scenariusz Sylwia Świerczyńska opracowała  wspólnie z mieszkańcami osiedla. Wrześniowe wydarzenie było okazją do poznania Grabiszyna-Grabiszynka z rowerowej perspektywy. Wspólnie przemierzyliśmy Park Grabiszyński,  Górkę Skarbowców, Trakt Richtera, Górkę Pafawag, Skwer przy placu Pereca, kończąc w Kawiarni Sąsiedzkiej przy ul. Grabiszyńskiej 56.

Więcej informacji na TUTAJ.

 

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej