Login

Register

Login

Register

9.09.2018 Niedziela

Co się dzieje w Mikrograntach? Wczesną jesienią też jesteśmy w plenerze!

Przed nami trzy ostatnie tygodnie plenerowych inicjatyw mikrograntowych. Wciąż prowadzimy nabór Waszych nowych wniosków w ramach Edycji 18. – wrocławskie mikrohistorie. Prócz tego zapraszamy na warsztaty, spotkania, spacery i koncert!

To już ostatni tydzień, w którym przyjmujemy od Was wnioski z Waszymi pomysłami na działania w naszym mieście, które możecie realizować w ramach Mikrograntów! Pamiętajcie, że projekty przyjmujemy do 15 września. Nie ma naszego programu bez Was i Waszych pomysłów. Macie ochotę zorganizować fotograficzne spacery po najważniejszych dla mieszkańców miejscach na Klecinie? Chcecie wspólnie stworzyć grę miejską śladami lokalnych bohaterów i bohaterek mieszkających na Zaciszu i Zalesiu? A może opracujecie artystyczną mapę Fabrycznej z najważniejszymi kapelami i miejscami, w których grały w czasach PRL-u? Zaciekawiła Was miejska legenda ze Złotnik o tajemniczych dźwiękach w lokalnym parku i chcecie zebrać związane z nią historie od mieszkańców? Zgłoście do nas swoje pomysły, pokażcie nam, jaki jest Wasz Wrocław i jak wiele związanych z nim pomysłów możecie realizować dla innych jego mieszkańców. Weźcie miasto w swoje ręce!

Między 10 a 14 września jesteśmy dla Was codziennie od 17:00 do 19:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b) i konsultujemy Wasze inicjatywy.

Wszystkich dokumentów niezbędnych do aplikowania w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych szukajcie TUTAJ

Swoje projekty możecie do nas składać przez generator dostępny na naszej stronie.

 

Grupa „Chcemy dobrze” planuje razem z mieszkańcami/kami Nowego Dworu w czasie kilku spotkań i warsztatów ukazać nową twarz osiedla. O wszystkim opowie na spotkaniach informacyjnych, na drugie zapraszamy 13 września o godzinie 18.00.

Jesteście z ND? Mieszkacie tu? Co najbardziej lubicie? Jak spędzacie tutaj wolny czas? Podzielcie się Waszym spojrzeniem na najbliższą okolicę i weźcie udział w cyklu warsztatów, które przygotowałyśmy. Będzie coś dla dzieci i dla starszych, szczegóły poniżej. A może znacie tu kogoś? Prosimy, podajcie nasz pomysł dalej.

Lubimy Nowy Dwór i myślimy, że skrywa dużo niespodzianek. Jeśli się tylko bliżej przyjrzysz to widać, że to okolica o niejednorodnej architekturze i historii. Chcemy o tym i o innych nowodworskich sekretach opowiedzieć i wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami stworzyć osiedlowy przewodnik. Chcemy pokazać jak łatwo zakochać w tych z pozoru zwyczajnych miejscach, które składają się na naszą wspólną codzienność. Publikacja zachęci innych, którzy tu nigdy nie byli, a może nawet nie słyszeli, do odwiedzenia Nowego Dworu i zwiedzenia jego zakamarków śladem Waszych rekomendacji.

Wpadnijcie 13 września o 18, do MBP Filii nr 22, przy ul. Chociebuskiej 8-10.

 

14 września widzimy się od 17:00 na drugim spotkaniu organizacyjnym do projektu  „Którędy Droga? Rodzinna pieszo – rowerowa gra miejska”. Będzie to jednodniowa gra miejska z elementami spaceru historyczno-przyrodniczego, której scenariusz opracujemy wspólnie na trzech spotkaniach organizacyjnych. Zbieramy 12-14 osobową grupę, która na swoich rowerach lub na rowerach miejskich chce aktywnie spędzić czas biorąc udział w konkurencjach, a przy okazji poznać historię i przyrodę odwiedzanych miejsc.

Spotkania organizacyjne dla wszystkich, którzy chcą wziąć w planowaniu gry odbywają się w Kawiarni Sąsiedzkiej (ul. Grabiszyńska 56) o godz. 17:00!

Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy: rodziców z dziećmi, dziadków i opiekunów z wnukami!

14 i 15 września w CBK FAMA kontynuujemy warsztaty literacko-muzyczne i  pracę nad osiedlową pieśnią z grupą „Gramy Razem” w ramach projektu „Stwórzmy razem Pieśń Psiego Pola”! Jeśli macie opowieści o osiedlu, którymi chcielibyście/chciałybyście się podzielić, to dołączcie koniecznie! Jeśli lepiej czujecie się w tworzeniu muzyki lub interesuje Was, jak powstaje melodia do piosenki, te spotkania też są dla Was. Grupa „Gramy razem” pokaże Wam również, jak z prostych elementów można stworzyć własne instrumenty muzyczne!

Widzimy się w FAMIE – Centrum biblioteczno-kulturalnm na Psim Polu:

– 14 września | 16:00-18:00

– 15 września | 10:00-13:00

 

A co dalej? Pod okiem specjalistów:

-przekształcimy historie i wspomnienia w tekst literacki

-zrobimy instrumenty muzyczne

-poznamy podstawy komponowania i zobaczymy, że to wcale nie jest takie trudne

-stworzymy warstwę muzyczną do tekstu

-wykonamy utwór podczas koncertu i nagramy go na profesjonalnym sprzęcie

-pobędziemy ze sobą w twórczej atmosferze

 

W sobotę, 15 września, zapraszamy Was na finałowy koncert projektu „Mikrokoncerty na Nadodrzu”. Tym razem nie spotykamy się w mieszkaniu, ale na Dworcu Nadodrze, a koncert jest częścią Muzycznej Nocy Nadodrza. Większa przestrzeń to także więcej osób, które mogą uczestniczyć w wydarzeniu, do czego serdecznie zachęcamy.

Zagra dla Was duet Pola Chobot & Adam Baran. Przyjdźcie o 20:00 i posłuchajcie dźwięków łączących bluesa i muzykę elektroniczną.

 

15 i 16 września grupa nieformalna „Czarne Orły” – Dominika Drop i Maciej Sługocki wraz ze startem projektu Niewidzialne Sępolno chcą pokazać swój kawałek Wrocławia, jako spokojne, uporządkowane miejsce z ciekawą historią i legendami. Zbudowane na planie czarnego orła Sępolno jest urbanistycznie bardzo przemyślaną dzielnicą. Dzięki niemalże symetrycznemu i bardzo graficznemu rozplanowaniu wierzą, że jest to część miasta, gdzie osoby niewidome będą czuć się bezpiecznie. Będą miały okazję poznać kawałek miasta, który zapewne rzadko leżał na ich szlaku lub być może nawet nigdy o niego nie zahaczył.

Podczas pierwszego spotkania „Usłysz – niewidzialne warsztatyzrezygnujemy z używania wzroku, przeprowadzimy kilka doświadczeń, które mamy nadzieję, że pozostaną na długo w pamięci uczestników. Porozmawiamy z osobami niewidomymi na temat ich codziennego funkcjonowania i odbierania przestrzeni miejskiej. Spotykamy się na nim 15 września o godzinie 12.00, przy Kościele Gustawa Adolfa (dawne kino Światowid) ul. Ks. Brzóski 1 na Sępolnie.

Zapisy pod mailem: niewidzialnesepolno@gmail.com. Ilość osób mogących wziąć udział w warsztatach jest ograniczona.

W trakcie drugiego spotkania „Dotknij – spacer po Sępolnie posłuchamy wykładu i ciekawostek na temat osiedla oraz dowiemy się więcej o charakterystycznej zabudowie i architekturze Sępolna. Przejdziemy się wspólnie uliczkami Sępolna. Oprowadzeni zostaniemy przez rodowitych mieszkańców Sępolna, którzy opowiedzą co nieco o historii i architekturze tego kawałka Wrocławia. Na spacer zabierzemy trójwymiarową makietę Sępolna, aby osoby niewidome mogły poznać topografię osiedla a także śledzić na bieżąco trasę spaceru. Zbieramy się 16 września o godzinie 12.00, przy Kościele Gustawa Adolfa (dawne kino Światowid) ul. Ks. Brzóski 1 na Sępolnie i ruszamy w osiedle!

 

16 września odbędzie się ostatnia edycja spotkań w ramach projektu Kolorowy Zakrzów. Od 10:00 w Parku Jedności  będziemy wspólnie piknikować – gotować, jeść, a do tego uczyć się, jak stworzyć zabawki z ziół. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w warsztatach kulinarnych, na które można zapisać się pod mailem: kolorowyzakrzow@gmail.com.

Piknik to także premiera Zakrzowskiego Przepiśnika, który powstał w trakcie projektu – może wykorzystacie go w swojej kuchni albo coś dodacie? Zapraszamy serdecznie!

 

Tego samego dnia, czyli 16 września od godziny 10.00 widzimy się w Parku Klecińskim na ostatnim spotkaniu „Revitalizacji Krzyków”. Po rewitalizacji talerza i ciała nadchodzi czas na głowę. Jaki związek ma nasza psychika z tym co jemy na co dzień?

W trzeciej części projektu Zrevitalizowani poruszą zagadnienia związane z psychodietetyką. Będziemy rozmawiać o popularnych mitach na temat jedzenia oraz o nawykach żywieniowych. Ciekawi Ci wpływ psychologii na odżywianie? Czujesz, że trudno wytrwać Ci w postanowieniach a może wiecznie jesteś na dietach? Przyjdź do Parku Klecińskiego na konsultacje z psychologiem specjalistą ds psychodietetyki i porozmawiaj o trudnościach w podejmowaniu zmiany.

Podczas trwania wydarzenia jest możliwość skorzystania z konsultacji specjalistów: dietetyka oraz psychologa!

Zapraszamy każdego! Będziemy mówić, a przede wszystkim rozmawiać, o tym, jak sprawić byśmy stawali się zdrowsi i szczęśliwsi na co dzień 🙂

Więcej na profilu fanpage’u Zrevitalizowanych.

- Czytaj także

p:12754