Login

Register

Login

Register

24.06.2018 Niedziela

Co się dzieje w Mikrograntach? Wspólnie kończymy czerwiec!

W ostatnim tygodniu czerwca na dwóch spotkaniach informacyjno-organizacyjnych planujemy z młodzieżą działania na kolejne miesiące. W PANATO zastanowimy się jak skonstruować grę miejską tropem Richarda Konwiarza, a na Polanowicach ułożymy plan na warsztaty tworzenia osiedlowej gry planszowej. A w sobotę zapraszamy do Barbary na wielkie spotkanie wszystkich nowych Mikrograntowców!

W tym tygodniu widzimy się:

25 czerwca od godziny 18:00 porozmawiamy o planie na warsztaty wspólnego tworzenia gry miejskiej dla młodzieży (od 14 do 21 lat!) pt. „Przez Wrocław, tropem Richarda Konwiarza”. Podczas lipcowych i sierpniowych spotkań w PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68, wspólnie wyznaczymy jej trasę, stacje, wymyślimy zadania i stworzymy scenografię. Dowiemy się też więcej o wrocławskim architekcie, Richardzie Konwiarzu, jego mniej i bardziej znanych realizacjach w naszym mieście.

Finałem naszych warsztatów będzie międzypokoleniowa gra miejska dla wszystkich chętnych wrocławian, która odbędzie się 23 września na Ołbinie, Placu Grunwaldzkim, Dąbiu i Sępolnie.

Warsztaty poprowadzą Iwona Szabarkiewicz animatorka działań kulturalnych i Agnieszka Gil wrocławska pisarka. 

Spotkanie informacyjne: 
25 czerwca, godzina 18.00
PANATO, ul. Jedności Narodowej 68 A (oficyna)

Zgłoszenia i informacje pod mailem: iszabarkiewicz@gmail.com  
Więcej informacji TUTAJ 

Dzień później, 26 czerwca o godzinie 17:30 spotykamy się w Świetlicy Środowiskowej przy Radzie Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota na ul. Kamieńskiego 256 i naradzamy się przed warsztatami projektowo-graficzno-strategicznymi tworzenia osiedlowej gry planszowej przez młodzież w wieku od 11 do 16 lat. „Miasto na planszy” to lipiec i sierpień pełen odkrywania zasad i mechanizmów rządzących światem gier planszowych. Efektem spotkań z grupą „Rewir Północny” będzie wspólnie stworzona drukowana gra do druku i pobrania z internetu, którą przedstawimy światu podczas Pikniku Planszówkowego przy Radzie Osiedla Polanowice – 9 września.

Spotkanie organizacyjne:
26 czerwca o godzinie 17:30 w Świetlicy Środowiskowej przy Radzie Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota, ul. Kamieńskiego 256

Zgłoszenia i informacje pod mailem: miastonaplanszy@strefakultury.pl  i pod telefonem: 785224160

Więcej informacji TUTAJ

30 czerwca od godziny 11:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b) spotkacie twórców 10 mikrograntowych inicjatyw plenerowych oraz dowiecie się więcej o tym, co wspólnie z mieszkańcami planujemy na wrocławskich osiedlach. Na 6. Mikroagorze usłyszycie, jak leśnicki Zamek zmieni się w jeden z lipcowych wieczorów w renesansową rezydencję, którą wypełnią damy dworu i chorągwiarze. Dowiecie się, jak bezstresowo komunikować się z czworonogami – własnymi i tymi napotkanymi w parku czy na ulicy oraz jak zorganizować osiedlowe wybory najpiękniejszego kundelka, które zintegrują mieszkańców podwórek. Poznacie ekodrogę prowadzącą przez zielone Gajowice i Grabiszyn-Grabiszynek – będzie można ją pokonać, dowiadując się więcej o historii poszczególnych miejsc i wykonując przygotowane zadania praktyczne. Posłuchacie o planach organizacji wspólnych spotkać dla nowych i starych mieszkańców Zakrzowa (także tych reprezentujących różne kultury) oraz wydobywania od ołbińskich działkowców ich wiedzy o ogrodnictwie, majsterkowaniu i przetworach. Usłyszycie o najbardziej pirackiej górce Wrocławia i planach na stworzenie pieśni Psiego Pola opartej na historiach (tych prawdziwych i legendarnych) mieszkańców. Trzy mamy opowiedzą Wam o swoim programie zaktywizowania innych, mniej i bardziej doświadczonych, matek z Partynic, Ołtaszyna i Kleciny. Przygotujecie się też na najzdrowszy mikrograntowy projekt reVITAlizacji Krzyków.

Mikroagora to świetna okazja do spotkania innych aktywnych mieszkańców Wrocławia i porozmawiania z nimi o tym, co dzieje się na Waszym podwórku, osiedlu – w Waszej najbliższej okolicy. Zachęcamy do udziału w spotkaniu nie tylko osoby, które realizują lub realizowały Mikrogranty, ale również lokalne media, inicjatywy, organizacje i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Wrocławia.

Zapraszamy 30 czerwca, od godziny 11.00  do BARBARY (ul. Świdnicka 8b) na 6. Mikroagorę i finał II Akademii Mikrograntów!

Więcej o inicjatywach oraz autorach i autorkach projektów przeczytacie TUTAj.

Dołączajcie też do wydarzenia na naszym Facebooku

 

- Czytaj także

p:11222