15.07.2018 Niedziela

Co się dzieje w Mikrograntach? Wymieniamy się, warsztatujemy i potańcówkujemy!

W tym tygodniu z Polanowic jedziemy na Księże Małe, Zakrzów i Szczepin, gdzie w niedzielny letni wieczór zwieńczymy projekt i wystawę "FOTObiografia Szczepina" międzypokoleniową potańcówką.

W tym tygodniu jesteśmy:

- 16 lipca o godzinie 17:30 w Świetlicy Środowiskowej przy Radzie Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota na ul. Kamieńskiego 256 na warsztatach projektowo-graficzno-strategicznych tworzenia osiedlowej gry planszowej przez młodzież w wieku od 11 do 16 lat. „Miasto na planszy” to lipiec i sierpień pełen odkrywania zasad i mechanizmów rządzących światem gier planszowych. Efektem spotkań z grupą „Rewir Północny” będzie wspólnie stworzona drukowana gra do druku i pobrania z internetu, którą przedstawimy światu podczas Pikniku Planszówkowego przy Radzie Osiedla Polanowice - 9 września.

Zgłoszenia i informacje pod mailem: miastonaplanszy@strefakultury.pl  i pod telefonem: 785224160

- 21 lipca o godzinie 11:00 zaczynamy projekt „Księże w pełni – piknik sąsiedzki: wymiana garażowa, kuchnia sąsiedzka oraz wybory najpiękniejszego kundla na osiedlu”.  Pomysł grupy „Zgaga” na integrację sąsiedzką mieszkańców wrocławskiego Księża Małego. W sobotnie popołudnia w lipcu i sierpniu spotkamy się na terenie zielonym przy przedszkolu nr 57 (ul. Chorzowska), miejscu ogólnodostępnym i dobrze znanym mieszkańcom Księża. Działania rozpoczniemy bezgotówkową wymianą garażową, w trakcie której będzie można oddać lub wymienić wszelkie niepotrzebne nam już rzeczy, a później przy wspólnym stole i przekąskach przyniesionych przez sąsiadów porozmawiamy o życiu osiedla i o wszystkim innym.

- 11:00 - 15:00 | Wymiana garażowo-piwniczna

Masz w domu, garażu, na strychu lub w pawlaczu niepotrzebne rzeczy? Takie, które chcesz wymienić? Albo takie, których chcesz się pozbyć? Przyjdź na wymianę garażową i daj nieużywanym przedmiotom drugie życie. Może Twój sąsiad akurat szuka takiej pięknej lampy, a Twoja sąsiadka chętnie wzięłaby resztkę farby, której już nie użyjesz. Spotkajmy się w rodzinnej atmosferze na osiedlowej wymiance.

- 14:00 - 16:00 | Kuchnia sąsiedzka

Przynieś swoje ulubione dania na szwedzki stół, by w piknikowych okolicznościach zjeść wspólny posiłek. Kuchnia sąsiedzka to okazja, by w miłym towarzystwie porozmawiać o życiu osiedla i o wszystkim innym. Można plotkować.

Spotkania odbywać się będą na terenie zielonym przy Przedszkolu nr 57 (ul. Chorzowska).

Więcej informacji: https://www.facebook.com/ksiezewpelni/ oraz https://www.facebook.com/events/2097564160285877/

- 22 lipca o godzinie 11:00 zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Kolorowy Zakrzów”, który ma na celu zintegrować społeczność sąsiedzką dzielnicy i pokazać mieszkańcom sposoby spędzania wolnego czasu na Zakrzowie.

Tym razem spotykamy się w ramach Artystycznego Zakrzowa na warsztatach z robienia własnej biżuterii oraz łapaczy snów!

Start o godzinie 11:00, niedziela 22 lipca skwer między ulicami Portowa i Marynarska. Będziemy mieć czerwone namioty i leżaki.

Warsztaty potrwają 3 godziny, najpierw zrobimy biżuterię a potem łapacze snów także można załapać się na obie rzeczy! Warsztatom będzie towarzyszyć sąsiedzka wymiana książek.

Spotkajmy się artystycznie na trawie w sąsiedzkim gronie!

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu prosimy kierować na adres: kolorowyzakrzow@gmail.com

Więcej informacji: www.facebook.com/events/1913179298980122/

- 22 lipca, w niegdyś hucznie fetowany dzień, spotkamy się na Serce Szczepina na "Sąsiedzkiej Potańcówce". To będzie absolutny hit tego lata! Tego na Szczepinie jeszcze nie było!

W rytmie lat. 70., trochę 50. i 60. oddamy się zabawie, jak niegdyś. DJ Sun Miguel zabierze nas w podróż z muzyką z minionych i aktualnych lat. Będą lampki, oranżada, drewniany parkiet i skoczna muzyka, czyli wszystko co potańcówka mieć powinna.

Potańcówka to zamknięcie wystawy plenerowej, podsumowującej projekt "FOTObiografia Szczepina. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć". Z zebranych od mieszkańców osiedla zdjęć z lat 70. i 80. stworzyliśmy z grupą Seniorów i Juniorów kolaże, a w czasie specjalnych sesji fotograficznych odtworzyliśmy stare kadry we współczesnych realiach osiedla. Wszystkie te prace zobaczycie Państwo w plenerze Serca Szczepina. Autorem zdjęć jest Paweł Frenczak Photographer.

Z zebranych zdjęć wykonaliśmy również pocztówki "Pozdrowienia ze Szczepina", które mieszkańcy i mieszkanki po otrzymaniu mogli odesłać grupie wraz ze swoimi wspomnieniami. W ten sposób projekt będzie miał szanse żyć "własnym", pomikrograntowym życiem. Część odesłanych pocztówek zaprezentujemy na finisażu.

Wystawa plenerowa | 7–22 lipca | Pawilon E-S-K – Skwer de Veuster (ul. Zachodnia) | Finisaż: 22 lipca, g. 18.30

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/205960503447134/

Projekt jest realizowany w ramach 17. Edycji - specjalnej, maj 2018 Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty

Więcej informacji o wszystkich inicjatywach: www.facebook.com/mikrogranty i strefakultury.pl/Mikrogranty