Login

Register

Login

Register

6.06.2018 Środa

Co się dzieje w Mikrograntach? Zaczynamy czerwiec!

W czerwiec wchodzimy z wynikami Edycji 17. Mikrograntów, ale też kolejnymi wydarzeniami z Edycji 16. W czwartek zapraszamy Was na spotkanie informacyjno-organizacyjne dla naszych przyszłych filmowców ze Swojczyc, Strachocina i Wojnowa. Sobotę i niedzielę spędzamy na zachodzie Wrocławia – spacerując i warsztatując na Szczepinie oraz Nowym Dworze. A w niedzielę wieczorem odwiedzamy nadodrzańskie mieszkanie i w sąsiedzkim gronie posłuchamy koncertu.

W tym tygodniu w Mikrograntach:

7 czerwca o godzinie 19:00 na spotkaniu informacyjnym projektu „Co się kręci na Swojczycach?”. Pomysłodawcy projektu zapraszają wszystkich mieszkańców Swojczyc, Strachocina i sąsiednich osiedli do wspólnego nakręcenia pilota serialu osiedlowego! Wspólnie z mieszkańcami chcą stworzyć ekipę aktorsko-filmową, która w trakcie spotkań warsztatowych pod okiem profesjonalistów nakreśli scenariusz filmowy, popracuje nad konkretnymi rolami i scenami. Projekt zakłada, że temat i fabuła filmu wyłonią się podczas spotkań na drodze współpracy reżysera i mieszkańców. Na koniec nagranie zostanie oddane do montażu. Scenariusz powstanie na podstawie historii, o których opowiedzą sami lokatorzy. Spotykamy się na Barce na osiedlu Olimpia Port, na ulicy Marca Polo 1.

Więcej informacji na FB TUTAJ oraz TUTAJ

Kontakt z organizatorami i zapisy: cosiekrecinaswojczycach@strefakultury.pl

 

8 czerwca o godzinie 9:30 w Przedszkolu nr 135 przy ulicy Ciepłej 15b w ramach międzypokoleniowego projektu „Huby łączą pokolenia”, koordynowanego przez Monikę Witczak-Szymańską seniorzy z Hub będą wspólnie z przedszkolakami czytać „Rzepkę” Juliana Tuwima. Spotkanie będzie też okazją do podzielenia się opowieściami o znanych i mniej znanych wrocławskich legendach.

Kontakt z organizatorami:

monikaws@interia.pl lub mikrogranty@strefakultury.pl

 

9 czerwca o 14:00 ruszamy z kładki nad ulicą Legnicką na „Spacer architektoniczno-sentymentalny” w ramach projektu „FOTObiografia SZCZEPINA. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć”. W czasie wędrówki z Joanną Klimą, szczepinanką z urodzenia oraz Krzysztofem Zientalem, historykiem architektury, piewcą powojennego modernizmu, poznamy najciekawsze szczepińskie zakątki, dowiemy się więcej o jego przed- i powojennej historii, wspólnie przejdziemy przez osiedle, by w jednej z klimatycznych blokowych suszarni zjeść najlepsze sąsiedzkie specjały. Celem projektu zainicjowanego przez grupę Serce Szczepina jest obudzenie chęci odkrywania tożsamości osiedlowej wśród mieszkańców tego miejsca.

Więcej informacji TUTAJ 

Kontakt z organizatorami:

serceszczepina@gmail.com lub mikrogranty@strefakultury.pl

 

9 i 10 czerwca od 17:00 będziecie mogli kolejny raz odwiedzić miasto za murem i poznać Baloniarzy! W ramach projektu „Baloniarze – plenerowo-podwórkowe przedstawienia teatralne połączone z warsztatami!”, zainicjowanego przez studenta wrocławskiej szkoły aktorskiej, Pawła Strumińskiego, Skwer św. o. Damiana de Veuster na Szczepinie zamieni się w podwórkowy teatr. W sobotę dzieci wezmą udział w interaktywnych warsztatach teatralnych – wraz z aktorami będą miały okazję współtworzyć scenografię do spektaklu, wykorzystując do tego materiały przyniesione przez siebie z domu oraz te zapewnione przez organizatorów. W niedzielę staną się widzami odgrywanego dla nich przedstawienia – w zabawny sposób opowiadającego perypetie trójki bohaterów: Tak, Nie i Ale, którzy wspólnie opowiadają historię „miasta za murem”.

Wszystkie zainteresowane dzieci (i nie tylko) zapraszamy serdecznie do udziału i dobrej zabawy. Weźcie ze sobą kartonowe pudła i pisaki!

Kontakt z organizatorami:

pawel.struminski@gmail.com lub mikrogranty@strefakultury.pl

tel. 693 404 931

 

Od 2 czerwca trwa wystawa sztuki tworzonej przez osoby ze spektrum autyzmu „Z Innej perspektywy”! Jeszcze do 10 czerwca możecie oglądać wszystkie prace w Galerii Browaru Mieszczańskiego, a dodatkowo, możecie wziąć udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez osoby ze spektrum autyzmu. 9 czerwca Piotr Sudolski poprowadzi warsztaty z rysunku, a 10 czerwca Krystian Hyszko opowie o fotografowaniu przyrody. Warsztaty rozpoczynają się o 16:00. Działania projektowe odbywają się w ramach projektu „Wystawa z innej perspektywy” zainicjowanego przez grupę nieformalną Kolorowa Inicjatywa.

Więcej informacji TUTAJ

Kontakt z organizatorami:

kolorowawroclaw@gmail.com lub mikrogranty@strefakultury.pl

 

10 czerwca od 13:00 do 17:00 zapraszamy na niedzielne spotkanie na polanie w Parku Podworskim na Nowym Dworze. Wspólnie zastanowimy się jak przetworzyć ten mały, zabytkowy park w MIEJSCE sąsiedzkich spotkań. Wyjątkową historię osiedla przybliży nam Albert Miściorak – badacz nowodworskiej przestrzeni, którą opisuje w doktoracie na Uniwersytecie Wrocławskim. Zaprezentowane zostaną wyniki wizji terenowej uczestników „Warsztatów Mikrograntów: Placemaking razem tworzymy miejsce”. Razem z architektami krajobrazu z „grupy doprzodu” stworzymy dla parku program aktywności i wymyślimy proste interwencje, które nadadzą dworskości temu miejscu.

Więcej informacji TUTAJ

Kontakt z organizatorami:

mikrogranty@strefakultury.pl

 

Wieczorem 10 czerwca zapraszamy mieszkańców Nadodrza na pierwszy event projektu „Mikrokoncerty na Nadodrzu”. Sąsiedzi z Parku i Placu Staszica – jeśli chcecie wziąć udział w koncercie, możecie zgłosić się do nas mailowo. Dostaniecie od nas szczegółowe informacje o godzinie i miejscu wydarzenia.

Założeniem inicjatywy jest sprowadzenie muzyki i kultury, dosłownie “pod strzechy”. W ramach projektu odbywają się darmowe koncerty w kilku mieszkaniach w kamienicach na wrocławskim Nadodrzu. Głównymi odbiorcami są sąsiedzi z najbliższej okolicy. Ponieważ koncert jest kameralny, a liczba miejsc ograniczona, o możliwości udziału w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt z organizatorami i zgłoszenia:

siegleadrian@gmail.com lub mikrogranty@strefakultury.pl

 

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:10820