28.07.2018 Sobota

Co się dzieje w Mikrograntach? Zaczynamy sierpień na wrocławskich osiedlach!

W sierpniu startują kolejne plenerowe projekty Mikrograntów. Zgłaszajcie się na spotkania z piratami i na zapoznanie z tajnikami ogrodnictwa działkowego na Ołbinie. W pierwszą niedzielę sierpnia w Parku Klecińskim odbędą się warsztaty oraz dyskusja o zdrowym żywieniu, a Parku Zachodnim praktyczne zajęcia rozumienia mowy ciała psów.

– 5 sierpnia w godzinach 10:00-17:00 w Parku Klecińskim spotykamy się na pierwszym z cyklu wydarzeń w ramach projektu „reVITAlizacja Krzyków”.

Celem trzech edycji spotkań ZreVITAlizowanych  jest poszerzanie świadomości żywieniowej i propagowanie zdrowego stylu życia poprzez edukację żywieniową.

W ramach najbliższej edycji – Talerz, odbędzie się warsztat kulinarny “Zdrowe słodycze”, konsultacje dietetyczne ze specjalistami oraz dyskusje wokół tematu świadomych zakupów. Będzie też szansa na poznanie lokalnych przedsiębiorców związanych z tematem zdrowego stylu życia.

Co w programie?

10.00 – 11.00 – Poranna kawa z dietetykiem

11.15 – 12.45 – Warsztat kulinarny „Zdrowe słodycze”

13.00 – 14.00 – Pogadanka „Świadome zakupy – wiem co jem”

14.30 – 15.30 – Gość specjalny – dyskusja plenerowa

15.45 – 17.00 – „Poznajmy się lokalnie” – prezentacje lokalnych przedsiębiorców

Podczas trwania wydarzenia jest możliwość skorzystania z konsultacji specjalistów: dietetyka oraz psychologa!

Więcej informacji i zapisy na warsztaty kulinarne pod mailem: zrevitalizowani@gmail.com

Wiadomości o kolejnych częściach cyklu publikujemy TUTAJ, a o najbliższym spotkaniu przeczytacie TUTAJ

 

– tego samego dnia, 5 sierpnia, od godziny 11:00 będziemy dzięki „Bezpiecznej PSIjaźni” poznawać mowę ciała psów. Jak rozpoznać, co mówi nam swoimi gestami i ułożeniem ciała pies? Jak komunikuje swój nastrój dźwiękami?

Katarzyna Szakowska wie, jak pracować ze zwierzętami i bardzo chce się tą wiedzą podzielić z innymi. Chciałaby nauczyć innych czytania mowy ciała psów i umiejętności dostrzegania dawanych przez nie sygnałów ostrzegawczych, a także opowiedzieć o terapeutycznych funkcjach przebywania ze zwierzętami. Dzięki temu kontakty z czworonogami będą dla wszystkich bardziej bezpieczne, a dla zwierząt – mniej stresujące!

Będziemy poznawać mowę ciała psów. Jak rozpoznać, co mówi nam swoimi gestami i ułożeniem ciała pies? Jak komunikuje swój nastrój dźwiękami? Czworonogi bardzo szybko uczą się komunikatów, które przekazuje im człowiek, dlatego warto zrobić to samo i starać się jak najlepiej komunikować z własnymi (i nie tylko) psami oraz prawidłowo odczytywać sygnały, jakie nadają. Dla wszystkich będzie i bezpieczniej i milej!

Spotkanie jest dla wszystkich. Weźcie psy, dzieci, rodziców i znajomych! Widzimy się na terenie Parku Zachodniego, między ulicą Pałucką i Ślężańską. Szukajcie nas blisko Drewnianego Placu Zabaw!

 

Więcej informacji TUTAJ.

Kontakt do organizatorów:

mikrogranty@strefakultury.pl i bezpiecznapsijazn@gmail.com

 

– 6, 8 i 10 sierpnia zapraszamy Was na harce na Ołbinie  w ramach projektu  „Piraci Duzi i Mali”. Jest to pomysł Agnieszki Gil na międzypokoleniowe spotkania integracyjne na Ołbinie.

W trakcie trzech „pirackich” spotkań wspólnie odkryjemy, niezbadane do tej pory zakątki wokół Wzgórza Słowiańskiego, a seniorzy i dzieci będą uczyć się śpiewać szanty, wiązać węzły (także te bardzo przydatne w codziennym życiu, jak ratowniczy), pobudzać kreatywność w czasie wymyślania strojów do pokazu mody pirackiej, mówić i czytać o „żeglarskich sprawach” oraz wspólnie grać w rozmaite zabawy. Będzie ruch, sztuki plastyczne, śpiewanie, animacje z literaturą piracką, poszukiwanie skarbu. Duzi skorzystają z idealnych dla nich dawnych gier, mali uruchomią wyobraźnię przy wspólnych działaniach, a przy tym poznają się, zbliżą, a być może zechcą kontynuować znajomości, spotykać się w innych okolicznościach!”

6 i 8 sierpnia opanowujemy Wzgórze Słowiańskie od 11:00 do 13.00, a 10 sierpnia szukajcie nas tam między 11:00 a 14:00. We wszystkie dni spotykamy się przy Hali Grafit na ul. Namysłowskiej 5.

Wszystkich, którzy w tych dniach będą mieli czas i ochotę, zapraszamy na pirackie zabawy, regaty, rewię pirackiej mody, śpiewanie szant i naukę posługiwania się alfabetem Morse’a.

Zapisy pod numerem telefonu: 71 780 68 64 oraz w Filii nr 5 MBP, czyli bibliotece w Hali Grafit

 

– 11 sierpnia od godziny 11:00 rozpoczynamy drugie letnie spotkanie na Księżu Małym w ramach  projektu „Księże w pełni – piknik sąsiedzki: wymiana garażowa, kuchnia sąsiedzka oraz wybory najpiękniejszego kundla na osiedlu”. Zaczynamy wyborami najpiękniejszego kundelka na osiedlu – wspólną zabawą opiekunów wszystkich osiedlowych psiaków. Następnie za sprawą muralu ożywimy otoczenie, zawrzemy nowe i odnowimy stare znajomości, a na koniec ponownie usiądziemy przy stole i porozmawiamy w miłym towarzystwie.

11:00 – 13:00 | Wybory najpiękniejszego kundelka na osiedlu

Uwaga piękne kundelki i ich rodziny! Razem z twórcami projektu „Księże w pełni” szykujemy dla Was niezłą gratkę! Otóż na Księżu odbędą się… wybory najpiękniejszego kundelka na osiedlu. W konkursie mogą brać udział zespoły złożone z psa niewiadomej rasy i opiekuna lub całej rodziny.

Wszystkich właścicieli czworonogów zapraszamy do wspólnej zabawy, w której mogą brać udział zespoły złożone z psa niewiadomej rasy i opiekuna lub całej rodziny. Będzie to super pretekst do tego, aby porozmawiać o psich historiach osiedlowych kundelków i zawiązać nowe znajomości.

Informacji o zasadach uczestnictwa w wyborach kundelków szukajcie na profilu Księza w Pełni, mailowo: ksiezewpelni@gmail.com, lub telefonicznie: 794 298 027

12:00 – 16:00 | Sąsiedzkie malowanie muralu

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dodać trochę koloru białej osiedlowej ścianie, zapraszamy do wspólnego malowania sąsiedzkiego muralu. Farby, pędzle i inne niezbędne rzeczy będą na miejscu, potrzebujemy tylko Waszego zapału do działania!

14:00 – 16:00 | Kuchnia sąsiedzka
Przynieś swoje ulubione danie lub przekąski i usiądź z nami przy wspólnym stole. Będzie to świetna okazja by poznać się nieco bliżej, porozmawiać o tym, co słychać na osiedlu i o wszystkim innym. Pierwsza odsłona kuchni sąsiedzkiej była strzałem w dziesiątkę! Nic nie łączy lepiej niż wspólny posiłek 🙂

Szukajcie nas  na terenie zielonym przy Przedszkolu nr 57 (ul. Chorzowska) na Księżu Małym.

Więcej informacji TUTAJ.

 

– 11 sierpnia rozpoczynamy trzeci sezon na Ołbińskim Ogrodzie Otwartym, do udziału w którym możecie się już do nas zgłaszać! W tym roku nie tylko otwieramy działki, ale wydobywamy z nich, to co najlepsze, przetwarzamy i dzielimy się z Wami najlepszymi produktami! Czekają na Was spotkania ogrodnicze, na których zapoznamy się z permakulturą, warsztaty projektowo-stolarskie, gdzie zgłębimy tajniki najnowszych trendów w działkowym dizajnie i wykonamy też organizer działkowca. Poznamy także super mobilną kuchnię działkową, wymienimy się przepisami na sezonowe smakołyki i przetwory, wspólnie z nich zgotujemy smakowite potrawy oraz wydamy broszurę kulinarną. Wszystkie te działania podsumujemy targowiskiem, na którym wymienimy się z zdrowymi plonami i produktami. 

Nowy sezon pod hasłem: „wydobywamy, przewietrzamy i dzielimy się!” zaczynamy:

11 sierpnia 16:00 – 18:00 | Poznajemy tajniki ogrodnictwa działkowego

W trakcie warsztatów ogrodniczych dowiecie się, jak zacząć swoją przygodę z działką, kiedy rozpocząć prace przygotowawcze, a kiedy siać natki i szczypiorki czy sadzić kwiatki. Teorię przełożymy od razu na praktykę i wspólnie zagospodarujemy kilka grządek na Ołbińskim Ogrodzie Otwartym.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują zapisy. Prosimy wysyłać zgłoszenia na adres e-mail: stronaolbin@gmail.com lub przez wiadomość na prywatną na facebookowej stronie Ołbińskiego Ogrodu Otwartego. Spotykamy się przy wejściu na ROD Westerplatte (ul. Mikołaja Reja 65)

Więcej informacji o projekcie na fanpage’u Ołbińskiego Ogrodu Otwartego.

W dalszym ciągu można też dołączyć do dwóch warsztatowe projekty – tworzenia gry planszowej i gry miejskiej:

„Przez Wrocław, tropem Richarda Konwiarza” – warsztaty,  w czasie których wspólnie wyznaczymy trasę, stacje, wymyślimy zadania i stworzymy scenografię gry miejskiej.  Zgłoszenia i informacje pod mailem: iszabarkiewicz@gmail.com.
A 6 sierpnia o godzinie 18.00  widzimy się w PANATO, ul. Jedności Narodowej 68 A (oficyna) na pierwszym spotkaniu projektowym.

„Miasto na planszy” – warsztaty projektowo-graficzno-strategiczne tworzenia osiedlowej gry planszowej przez młodzież w wieku od 11 do 16 lat. Zgłoszenia i informacje pod mailem: miastonaplanszy@strefakultury.pl  i pod telefonem: 785224160.

 

Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ

Do zobaczenia w mieście!

 

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej