Login
Register

Login
Register

21.05.2018 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach?

W tym tygodniu z pełną mocą ruszamy z mikrograntowymi projektami. We wtorek w czasie rodzinnego pikniku i wspólnego tworzenia wielkiego obrusu spotkamy się z dzieciakami z Przedmieścia Oławskiego. W sobotni wieczór powspominamy początki blokowiskowego Szczepina oglądając archiwalne i prywatne fotografie, a w weekend na Kosmosowym Placu Zabaw wspólnie stworzymy przedstawienie teatralne.

22 maja o 16:00 odbędą się „Spotkania przy stole. Batikowe „wyszywanki” na Przedmieściu Oławskim. Organizatorki, animatorki z Trójkąta, poprzez cykl warsztatów, spotkań i pikników, chcą na nowo ożywić stół, powstały w ramach programu „Wrocław-wejście od podwórza” w podwórku przy ul. Prądzyńskiego/Komuny Paryskiej/Więckowskiego (instalacja „Przy wspólnym stole” zrealizowana przez studio Kosmos Project). Mieszkańcy w trakcie warsztatów wspólnie tworzyli i ozdabiali obrus metodą batikową (z użyciem wosku), przy którym zasiądą do wspólnego biesiadowania! 22 maja zapraszamy na wspólny piknik i ostatnie spotkanie z cyklu batikowych warsztatów -„Symbolika znaków”. Odczytamy znaki z krzeseł, które znajdują się w podwórku, porozmawiamy o ich symbolice oraz wielokulturowym Wrocławiu. Tym razem metodą batikową będziemy ozdabiać bawełniane torby, które na koniec zabierzemy ze sobą.

Kontakt z organizatorami:
edukacja.krytyczna@gmail.com
tel. 698 159 142

26 i 27 maja o 15:00 na Kosmosowym Placu Zabaw na Gądowie Małym pierwszy raz spotkamy się, by przez dwa dni tworzyć scenografię do improwizowanego spektaklu teatralnego. „Baloniarze – plenerowo-podwórkowe przedstawienia teatralne połączone z warsztatami!” to projekt zainicjowany przez studenta wrocławskiej szkoły aktorskiej, Pawła Strumińskiego, który dzięki współpracy z młodymi aktorami i osiedlowymi dzieciakami zamieni plac zabaw w podwórkowy teatr. W sobotę dzieci wezmą udział w interaktywnych warsztatach teatralnych – wraz z aktorami będą miały okazję współtworzyć scenografię do spektaklu, wykorzystując do tego materiały przyniesione przez siebie z domu oraz te zapewnione przez organizatorów. W niedzielę staną się widzami odgrywanego dla nich przedstawienia – w zabawny sposób opowiadającego perypetie trójki bohaterów: Tak, Nie i Ale, którzy wspólnie, używając różnych „gratów” (trzepaka, starych lalek, kartonowych pudełek) opowiadają historię „miasta za murem”. Wszystkie zainteresowane dzieci (i nie tylko) zapraszamy serdecznie do udziału w warsztatach oraz spektaklach. Weźcie ze sobą kartonowe pudła, pisaki, zaczynamy o 15:00.

Kontakt z organizatorami:
mikrogranty@strefakultury.pl
pawel.struminski@gmail.com
tel. 693 404 931

26 maja o godzinie 18:00 zaczniemy pierwszy „Wieczorek Wspomnień”, spotkanie rozpoczynające projekt „Serca Szczepina” – „FOTObiografia Szczepina. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć”. Zapraszamy wszystkich, którzy mieszkają lub zamieszkiwali Szczepin, chcą się podzielić wspomnieniami czy wrażeniami o nim, pokazać nam swoje zdjęcia z pierwszych lat budowania się tej części miasta. Wieczorek wspomnień będzie świetną okazją do rozmowy o szczepińskich historiach i hist​oryjkach. Spotykamy się o 18:00 przy Kontenerze E-S-K (Skwer św. Damiana de Veuster przy ul. Zachodniej). Celem projektu jest obudzenie chęci odkrywania tożsamości osiedlowej wśród mieszkańców tego miejsca. Poprzez organizację spotkań seniorów, młodzieży i dzieci wokół fotografii osiedla z lat 70. i 80, warsztatów kolaży tworzonych ze zgromadzonych podczas projektu zdjęć i materiałów wizualnych, spaceru architektoniczno-sentymentalnego przez osiedle oraz sesji fotograficznej mającej na celu odtwarzanie starych kadrów, grupa chce zintegrować różne pokolenia mieszkańców osiedla, pokazać jego historię i zwrócić uwagę na jego walory wizualne oraz użytkowe. Podsumowaniem spotkań będzie wystawa powstałych w czasie warsztatów prac. Ponadto dawne zdjęcia osiedla oraz ich kolaże zostaną wykorzystane do stworzenia zestawu pocztówek „Pozdrowienia ze Szczepina”.

Więcej informacji TUTAJ
Kontakt z organizatorami:
serceszczepina@gmail.com
mikrogranty@strefakultury.pl

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:10049