9.08.2020 Niedziela

Spacerujemy po Szczepinie – gramy ze stereotypem osiedla, odkrywając jego nowe oblicze!

Zapraszamy do niecodziennej, pełnej wyzwań, większych i mniejszych odkryć wędrówki po Szczepinie! Podobno typowa twarz osiedla to szare bloki, bezimienne budynki, pozbawione detalu czy wyrazu... Inicjatorzy projektu „Szczepin bez maski. Razem, ale osobno odkrywamy swoje osiedle” zabiorą nas w sierpniu i wrześniu w podróż zrywającą z tym niesprawiedliwym i niepełnym obrazem tej części Wrocławia!

Zabudowa i układ Szczepina to dzieło Marii i Witolda Jerzego Molickich. W te wakacje przyjrzymy się bliżej efektom ich prac – luksferom, zdwojonym punktowcom, otoczakom, mozaikom i wyjątkowej przestrzeni, którą będziemy pokonywać w górę, w dół i wszerz! W przeszłość zabiorą nas poniemieckie bruki, które również można tu odnaleźć i przywołać przedwojenny, zupełnie odmienny od dzisiejszego, obraz osiedla. Naszym narzędziem w służbie odkrywania tajemnic Szczepina, będzie wyjątkowa gra miejska!

Z mapą w rękach i zawartymi w niej wskazówkami od pary architektów, uczestnicy i uczestniczki gry, będą przemierzać ulice Szczepina w poszukiwaniu kodów QR kierujących do filmów zamieszczonych w internecie. W ten sposób, do Waszych spacerów dołączą autorzy inicjatywy – szczepnianka Joanna Klima i historyk architektury Krzysztof Ziental. Wspólnie opowiedzą o osiedlu nie tylko jako o przestrzeni do życia, ale też o ukrytych tu detalach i historii budynków, które je tworzą.

Jak grać?

Mapę pobierzecie na starcie gry, który znajdziecie w „Warzywniaku pod Bilbordem” przy ulicy Legnickiej 23. Czekać w nim będzie na was od 17 sierpnia specjalny pakiet startowy, a dla pierwszej pięćdziesiątki, która pokona osiedlową trasę – na mecie czeka specjalna niespodzianka!

Finałem projektu i świetną okazją do spotkania wszystkich, którzy wzięli udział w grze, będzie pierwsze po dłuższej przerwie kino plenerowe na Szczepinie! 19 września o godz. 19.30 spotkamy się na skwerze św. ojca Damiana de Veustera. Wspólnie obejrzymy film, na który złożą się przygotowane przez inicjatorów projektu historie z osiedla. 

Dla uczestników i uczestniczek gry będzie to szansa na powtórne przeżycie jej przebiegu, a dla reszty mieszkańców i mieszkanek odkrycie współczesnej, modernistycznej twarzy Szczepina! Na koniec odczytamy fragmenty wpisów uczestników gry do specjalnej osiedlowej Księgi Pamiątkowej.

UWAGA! Na pokaz obowiązują zapisy na maila: serceszczepina@gmai.com

Pokaz organizowany będzie z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia (http://bit.ly/regulamin-szczepinbezmaski-pokaz), nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek).
Wydarzenie prowadzone będzie w języku polskim, udział w nim jest bezpłatny.

Dołączcie do nas i dowiedzcie się, czym jest Szczepin i jego architektura dla mieszkańców i mieszkanek!

Wydarzenie na Facebooku TUTAJ

Partnerem projektu jest Serce Szczepina.

Projekt realizowany w ramach Edycji 23. Programu Mikrogranty

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej