9.01.2023 Poniedziałek

Strefa Kultury Wrocław od marca zaprasza do Firleja oraz Impart Centrum

Strefa Kultury Wrocław otwiera dwie lokalizacje koncertowe, które zaczną funkcjonować pod nowym szyldem już w marcu tego roku. Znamy pierwsze propozycje wydarzeń w Impart Centrum i Firleju.

Dobrze znany wrocławianom Impart przy ul. Mazowieckiej wkrótce przestanie funkcjonować ze względu na przygotowania do generalnego remontu. Jednak Strefa Kultury Wrocław zyskała już nowe przestrzenie, w których będzie realizować swoją ofertę kulturalną w najbliższych latach. Główną siedzibą SKW już wkrótce będzie budynek w centrum miasta, który nie funkcjonuje od 2015 roku.

Impart Centrum

Budynek Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Piłsudskiego zyska nowe życie oraz nazwę. – Impart Centrum będzie kontynuować najlepsze tradycje naszej dotychczasowej siedziby przy Mazowieckiej 17. W programie na 2023 rok znalazły się koncerty, spektakle oraz  festiwale, które mają swoich wiernych odbiorców. Nowa lokalizacja w centrum miasta jest również szansą na nową publiczność, która być może nie miała jeszcze okazji sprawdzić naszych propozycji programowych – mówi Olga Nowakowska, dyrektor Strefy Kultury Wrocław. W drugiej lokalizacji organizatorzy postawią na sprawdzone już cykle wydarzeń, ale wrócą też do regularnego grania koncertów.

Firlej

Klub przy ul. Grabiszyńskiej ma tętnić życiem, głównie za sprawą szerokiej oferty wydarzeń muzycznych dla młodych odbiorców i z młodymi artystami.  – W Firleju skupimy się na rozkręceniu działalności koncertowej, pojawi się sporo muzyki alternatywnej, powrócą nasze najbardziej rozpoznawalne cykle, powstaną nowe. Znajdzie się również miejsce na kulturę dla najmłodszych. FIRLEJ DZIECIOM będzie przedłużeniem, cieszącego się wielką popularnością, cyklu IMPART DZIECIOM, który skupia się na niewielkich, ale unikatowych formach teatralnych i muzycznych – tłumaczy dyrektor SKW.

Weekend otwarcia

Impart Centrum i Firlej rozpoczną swoją działalność w pierwszym kwartale tego roku. Uroczyste otwarcie zaplanowano na trzy dni – od trzeciego do piątego marca. – Podczas pierwszego weekendu naszej działalności w nowych lokalizacjach będzie sporo okazji do świętowania. Z wielką przyjemnością będziemy celebrować 80 urodziny Urszuli Dudziak w Impart Centrum, a w Firleju 10-lecie działalności artystycznej Patricka the Pana – dodaje Olga Nowakowska.

Bilety na weekend otwarcia oraz pozostałe marcowe wydarzenia trafią do sprzedaży 10 stycznia o godz. 12:00 na www.strefakultury.pl.