8.07.2019 Poniedziałek

Stwórzmy razem „Latawiec Psiego Pola”!

Lotniczą tożsamość Psiego Pola odkryjemy w te wakacje wraz z grupą nieformalną "Działamy na Psim Polu". Zajrzymy do starych fabryk, zbudujemy własne modele latawców i spotkamy się podczas sąsiedzkiego pikniku. Lećcie z nami podczas każdego z tych wydarzeń!

Na odkrycie czekają zabytkowe tereny Państwowych Zakładów Lotniczych-Hydral oraz wnętrza nowoczesnej fabryki układów samolotowych Collins Aerospace, a Lotnicze Zakłady Naukowe udostępnią swoje zakamarki nie tylko dla ciekawskich oczu historyków, ale dla każdego mieszkańca i mieszkanki Psiego Pola.

To miejsca na co dzień niedostępne, które budują skrzydlatą historię tego osiedla!

Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty teatralno-plastyczno-modelarskie, a dla rodzin odlotowy piknik. W powietrze polecą dmuchane balony, bańki mydlane, samoloty orgiami i model „Osiedlowego Latawca”, stworzony podczas wydarzenia.

Całość udokumentujemy wystawą w FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne.

Spotkajcie się z nami:

13.07, g. 10:00 | Park Jedności na Zakrzowie
„W przestworzach” warsztaty plastyczno-sensoryczno-teatralne dla dzieci 3-6 lat
Podczas pierwszego warsztatu dzieci pomogą bajkowym stworzeniom spełnić marzenia o lataniu. Obecność w jednej z grup można zagwarantować wysyłając maila do 12.07.2019

3.08, g. 10:00 | Park Jedności na Zakrzowie
„Razem skonstruujemy osiedlowy latawiec” – warsztat modelarski dla dzieci i młodzieży. Zapisy mailowe do 2.08.2019
Na zajęciach każdy będzie mógł stworzyć swój latawiec oraz dołączyć do wspólnego przygotowania modelu „Osiedlowego Latawca”, który wzniesie się w przestworza podczas rodzinnego pikniku.

10.08, g. 10:00 | ul. Bierutowska 65
Oprowadzanie po fabryce Collins Aerospace – zwiedzanie wstęp od 10 roku życia | zapisy do 7.08.2019
10.08, g. 15:00-18:00 |
Szkoła Podstawowa nr 6 na ul. Gorlickiej 25
Piknik Rodzinny – puszczanie latawców, pokaz latających modeli oraz warsztaty modelarskie. Spotkajcie się z sąsiadami i sąsiadkami i wspólnie wypuśćmy Osiedlowy Latawiec! | zapisy na warsztaty do 9.08.2019

21.09, g. 13:00-14:30 | Park Biznesu ul. Bierutowska
Spacer z przewodnikiem po dawnym terenie PZL-Hydral,
Ciekawi Was historia kompleksu fabryk z początku XX?  wieku kryje się wiele historii. Odkryjemy je na osiedlowej wycieczce z przewodnikiem! Zapisy mailowe do 20.09.2019

28.09, g. 11.00-12.00 | ul. Kiełczowska 43
Wycieczka do Lotniczych Zakładów Naukowych
Każdego roku LZN opuszcza grupa absolwentów-lotników. Jak wyglądają ich zajęcia i jaka wiedza jest niezbędna do pracy z samolotami? Przekonamy się podczas wycieczki do tej ponad 70-letniej szkoły! Zapisy mailowe do 27.09.2019

19.10, g. 10.00-12.00 | FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne, ul. Krzywoustego 286
Przygotowanie wystawy przez uczestników projektu
Sięgniemy po technikę kolażu, by stworzyć wyjątkowe prace poświęcone lotniczej historii „Psiaka”.

21.10, g.17.00 | hall FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne, ul. Krzywoustego 286
Otwarcie wystawy poprojektowej
Uroczyste zakończenia projektu często oznaczają wspomnienia z minionych spotkań, dyskusje i ugruntowanie sąsiedzkich znajomości. Nie inaczej będzie w FAMIE, gdzie otworzymy też wystawę powstałą w ramach „Latawca Psiego Pola”!

Zapisy na wszystkie wydarzenia pod mailem: latawiecpsiegopola@gmail.com

Projekt realizowany jest we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów Mikrogranty.