9.09.2020 Środa

Szukamy zielonych inspiracji na Pawłowicach

Jak sprawić, by zieleń zagościła nie tylko przy naszych ulicach, ale też na balkonach i w mieszkaniach? Z odpowiedziami pojawia się Ewelina Lepka, która na wrocławskich Pawłowicach zaprasza na spotkania w ramach projektu „Zielone inspiracje – ogród z pomysłem”!

fot. Ewelina Lepka

Na przestrzeni trzech wrześniowych weekendów spotykać będziemy się w malowniczym parku przy Jeziorze Pawłowickim. Oprócz osiedlowej integracji czekać tam będzie na nasz bogaty program wydarzeń, które z pewnością obudzą w Was ducha prawdziwych ogrodników!

Ewelina Lepka, Małgorzata Piszczek i Agata Łoś podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem z ogrodnictwa i pielęgnacji roślin. Poradzą, jak walczyć ze szkodnikami i stworzyć dla rośliny najlepszy możliwy dom. Zaprojektujemy na nowo swoje przestrzenie ogrodowe i balkonowe oraz wykonamy własnoręcznie las w słoiku, który pięknie ozdobi każde mieszkanie. Najmłodsi mieszkańcy Pawłowic samodzielnie wykonają domek dla owadów, oczywiście tych przyjaznym naszym roślinom!

Projekt nie jest pozbawiony też akcentu artystycznego – wszystkim spotkaniom będzie towarzyszyć plenerowa wystawa malarska studentów i studentek wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na płótnach znajdziemy interpretacje tematyki florystyczno-botanicznej i niejedną inspirację do domowej aranżacji zieleni.

Harmonogram wydarzeń:

5.09 | Park przy Jeziorze Pawłowickim (zbieg ulic Jeziorowej i Sasankowej)

11:00-12:30 Zielony pchli targ – osiedlowa wymiana roślin. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

13:00-16:00 Warsztaty pielęgnacji roślin. Prowadzenie – Małgorzata Piszczek. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: zieloneinspiracje.pawlowice@gmail.com

Szczegóły spotkania TUTAJ

12.09 | Park przy Jeziorze Pawłowickim (zbieg ulic Jeziorowej i Sasankowej)

11:00-13:00 Warsztaty „Las w słoiku”. Prowadzenie – Agata Łoś. Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych i młodzieży. Liczba osób ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: zieloneinspiracje.pawlowice@gmail.com