5.06.2018 Wtorek

Tektura i papier – wielkoformatowe warsztaty dla rodzin i dzieci

fot. Katarzyna Bury

Cykliczne spotkania warsztatowe adresowane do dzieci w wieku 4-10 lat oraz ich opiekunów. Na naszych spotkaniach będziemy działamy wielkoformatowo – konstruując z papieru i tektury wybrane fragmenty świata. Malujemy, budujemy, eksperymentujemy, wzajemnie się inspirujemy, kooperujemy oraz współtworzymy. Zapraszamy do działań z rozmachem.

Warsztaty przeznaczone były dla dzieci od 4 do 10 lat i ich rodziców. Uczestnicy pracowali swobodnie i kolektywnie w ogromnej Sali Kultura w Barbarze. Nasza propozycja wyszła naprzeciw ograniczonym możliwościom rozwijania wyobraźni przestrzennej w polskich szkołach i przedszkolach. Wymagała współpracy i współdziałania dzieci i rodziców. W trakcie spotkań zajmowaliśmy się podwodnym światem, miastem, alfabetem, a nawet teatrem.

Warsztaty prowadzi  Katarzyna Bury / TEKTUROWO – psycholog, pedagog, animator kultury, prowadzi wielkoformatowe warsztaty konstrukcyjno-manualne, kolekcjonuje książki obrazkowe.

Następne warsztaty „Tekturowy spektakl” odbędą się 9 czerwca w Barbarze. (Świdnicka 8B)

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy – prosimy o przesłanie imienia oraz wieku dziecka oraz informacji o wybranej godzinie spotkania na adres: tekturowo@gmail.com.

Zapisy na poszczególne warsztaty rozpoczynamy w tygodniu poprzedzającym spotkania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc nie przyjmujemy rezerwacji na cały cykl spotkań.

Zajęcia odbywają się w Barbarze, o godzinie 11:00 rozpoczną się warsztaty dla dzieci w wieku 4 – 6 lat (spotkania trwają 45 minut), z kolei o godzinie 13:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 6 – 10 lat (spotkania trwają 90 minut).

Tektura i papier w semestrze wiosenno-letnim:
17.03 | Fabryka kolorów
24.03 | Plac zabaw dla guzika