Login

Register

Login

Register

20.02.2018 Wtorek

Tom Harrell, Eddie Daniels i Kei Akagi zagrają we Wrocławiu

Poznaliśmy pierwszych artystów 54. odsłony Jazzu nad Odrą – w kwietniu usłyszymy Eddiego Danielsa w specjalnym koncercie z Leszkiem Możdżerem i Darkiem Oleszkiewiczem, Toma Harrella z płytą „Moving Picture” oraz Keia Akagiego, który zaprezentuje projekt łączący dwa muzyczne światy. Program główny festiwalu ogłoszony zostanie już 28 lutego.

Tom Harrell należy do najwybitniejszych trębaczy naszych czasów. Artysta łączy potężne doświadczenie i szacunek do tradycji z nieustannym rozwijaniem muzycznego dialektu, często wyznaczając nowe ścieżki zarówno w roli instrumentalisty, jak i kompozytora. Muzyk zagra na Jazzie nad Odrą swój najnowszy repertuar z albumu „Moving Picture”. We Wrocławiu usłyszymy też Eddiego Danielsa – amerykańskiego giganta klarnetu, który w trakcie swojej ponad pięćdziesięcioletniej aktywności fonograficznej zarejestrował niemal trzydzieści płyt autorskich, a także brał udział w niezliczonych sesjach nagraniowych w charakterze sidemana. Daniels wystąpi w specjalnym projekcie z artystami, którzy bardzo mocno związani są z Wrocławiem i Jazzem nad Odrą – na scenie pojawią się bowiem dyrektor artystyczny JnO Leszek Możdżer i pochodzący z Wrocławia kontrabasista Darek Oleszkiewicz.

Japonia nad Odrą
Po raz pierwszy w historii festiwalu usłyszymy także jazz w japońskiej odsłonie. Gościem 54. JnO będzie Kei Akagi, pianista znany ze swojej solowej twórczości, ale i ze współpracy z Milesem Davisem, z którym grał na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. W roli lidera nagrał czternaście albumów, które promował koncertując na całym świecie. Artysta przedstawi na Jazzie nad Odrą swój projekt łączący bogactwo jazzu z dziedzictwem muzycznym Japonii – kraju, w którym się urodził. Ciekawym elementem instrumentarium będzie japoński flet shakuhachi, na którym zagra Kojiro Umezaki.

Jazz nad Odrą, jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych, odbędzie się w dniach 26-30 kwietnia. Przez pięć dni we Wrocławiu wystąpią zarówno gwiazdy światowej sceny muzycznej jak i obiecujący artyści młodego pokolenia. Finałem festiwalu będą huczne obchody Światowego Dnia Jazzu Polskiego. 54. edycja to także kolejny konkurs na Indywidualność Jazzową – zgłoszenia można nadsyłać do 4 kwietnia.
Program główny tegorocznego Jazzu nad Odrą ogłoszony zostanie 28 lutego. Bilety do sprzedaży trafią na początku marca.
Materiały dla mediów: TUTAJ

Kontakt dla mediów:
Kajetan Buturlak, +48 506 130 768, kajetan.buturlak@strefakultury.pl
Kuba Żary, +48 502 824 381, kuba.zary@strefakultury.pl

- Czytaj także

p:7352