Login

Register

Login

Register

27.06.2020 Sobota

Tomasz Wendt i Maciej Czemplik wystąpili na Mobilnej Scenie Strefy Kultury Wrocław

Nawet pogoda nie stanęła na przeszkodzie realizacji koncertu na Mobilnej Scenie Strefy Kultury Wrocław. Dla mieszkańców Krzyków i Partynic w strugach deszczu zagrał duet Czemplik/Wendt.

fot. BTWphotographers

fot. BTWphotographers

Mieszkańcy kilku wybranych podwórek zlokalizowanych na Krzykach i Partynicach mieli okazję spędzić popołudnie z muzyką jazzową i to bez wychodzenia z domu. Do kolejnej odsłony Mobilnej Sceny SKW zaprosiliśmy zespół Czemplik/Wendt, który zaprezentował kompozycje autorstwa obydwu muzyków zaaranżowane na duet gitarowo-saksofonowy. 

Tomasz Wendt to kompozytor i saksofonista jazzowy, laureat wielu nagród i wyróżnień m.in. nagrody Fryderyka 2017 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Otrzymał także Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Maciek Czemplik jest gitarzystą, kompozytorem i producentem. Największą popularność przyniosła mu współpraca z wokalistkami, która jest poniekąd wynikiem autorskiego pomysłu na kanał YouTube, gdzie nagrywa akustyczne aranżacje znanych piosenek.

Przed nami już ostatnie koncerty wieńczące trasę Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław. W poniedziałek zobaczymy występ zespołu Kosy, czyli akustycznego kwartetu żeńskiego, który gra i śpiewa pieśni tradycyjne osadzone w miejskim klimacie. Kasia Pakosa, Anastazja Sosnowska, Aleksandra Gronowska, Katarzyna Szetela-Pękosz śmiało improwizują przy wtórze rozmaitego instrumentarium: harmonium, liry korbowej, bębnów obręczowych, skrzypiec i instrumentów perkusyjnych, a w repertuarze mają utwory z Kurpii, Mazowsza i Dolnego Śląska.

O godz. 17:00 na facebookowym profilu Strefy Kultury Wrocław rozpocznie się transmisja z koncertu zespołu w pierwszej lokalizacji.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:30429