Login

Register

Login

Register

13.07.2020 Poniedziałek

Trwa kolejna tura naboru do Kultury Mobilnej!

Część krajów Unii Europejskiej otworzyła swoje wewnętrzne granice. To dobry moment, aby wszystkim tym, którzy planują jeszcze w tym roku rozwój artystyczny, twórczy czy badawczy poza granicami kraju przypomnieć o możliwości aplikowania do Kultury Mobilnej – programu wsparcia mobilności dla twórców z Wrocławia i Dolnego Śląska!

fot. Maria Łuc, uczestniczka tegorocznej Kultury Mobilnej

Do udziału w kolejnej turze naboru Strefa Kultury Wrocław zaprasza artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów, dziennikarzy i badaczy kultury zamierzających indywidualnie lub w grupach zrealizować w tym roku projekty za granicą, dzięki którym będą mieli okazję rozwinąć umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje z zagranicznymi partnerami. Na zgłoszenia czekamy do 15 sierpnia!

Kultura Mobilna 2020

W przeciwieństwie do poprzednich naborów, wnioski do tegorocznej Kultury Mobilnej rozpatrywane są w trybie dwumiesięcznym, a wyniki ogłaszane w pięciu turach. Propozycje nadesłane między 16 czerwca a 15 sierpnia rozpatrzone zostaną najpóźniej do 25 sierpnia. Wnioski zgłoszone po 16 sierpnia rozpatrzone będą do 25 października itd. Dzięki całorocznemu wsparciu osoby ubiegające się o udział w programie mają szansę na realizację zagranicznej pracy projektowej bez ograniczeń harmonogramowych.

Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i/ lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Aplikować mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wiek, wykształcenie czy doświadczenie. Osoba bądź grupa starająca się o wsparcie może złożyć maksymalnie dwa wnioski jednocześnie.

Ważne terminy drugiej połowy roku 

Planowane wyjazdy powinny odbyć się w terminie do 10 grudnia. Wnioski przyjmowane od 16 lipca do 15 października – w zależności od terminu zgłoszenia – zostaną ocenione w jednej z dwumiesięcznych tur:

Zgłoszenia od 16 czerwca do 15 sierpnia – wyniki do 25 sierpnia
Zgłoszenia od 16 sierpnia do 15 października – wyniki do 25 października

Szczegóły programu, regulamin i formularz dostępne są TUTAJ
Swoje pomysły skonsultować można pod adresem: international@strefakultury.pl

- Czytaj także

p:31124