Login

Register

Login

Register

5.11.2021 Piątek

Trwa nabór do ścieżki dla wydawców Wrocławskiego Programu Wydawniczego 2022

Do 30 listopada przyjmowane będą wniosku do Wrocławskiego Programu Wydawniczego na rok 2022. Prowadzona przez Strefę Kultury Wrocław inicjatywa ma na celu finansowe wsparcie wydawców książek i czasopism tworzonych przez autorów z Wrocławia i Dolnego Śląska lub podejmujących tematykę lokalną.

Celem Wrocławskiego Programu Wydawniczego jest wspieranie wydawców podejmujących tematy związane z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem, których działania nie mieszczą się w ramach komercyjnego rynku wydawniczego. Pomysły na publikacje można zgłaszać w dwóch kategoriach: mogą być nimi książki poświęcone Wrocławiowi lub regionowi albo prezentujące dowolną dziedzinę twórczości czasopisma o profilu kulturalno-artystycznym. Dotychczas w ramach programu ukazało się blisko 100 publikacji książkowych i prasowych, m.in. „Rita Baum”, „Chidusz”, „Magazyn Materiałów Literackich Cegła”, „Rock we Wrocławiu”, „Sztuka podręczna Wrocławia” czy „Orbis Wratislaviae”.

Wnioski wraz z załącznikami (w tym dwoma ostatnimi numerami czasopisma lub pełnym tekstem książki) są przyjmowane w Strefie Kultury Wrocław wyłącznie drogą pocztową na adres siedziby przy ul. Świdnickiej 8B, 50-067 Wrocław do 30 listopada 2021 roku.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z niezbędnymi dokumentami:

Regulamin oraz formularze wniosków oraz pozostałe załączniki (karty oceny i wzór umowy) można również pobrać odwiedzając zakładkę „Dokumenty” pod adresem www.strefakultury.pl/wroclawski-program-wydawniczy.

Szczegółowych informacji o naborze udziela Agnieszka Wywrot – w razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: agnieszka.wywrot@strefakultury.pl.

- Czytaj także

p:42083