Login

Register

Login

Register

24.07.2020 Piątek

Tworzymy cyfrowe Muzeum Kleciny! Wakacje z fotografią otworkową, lampionami i nocnym odkrywaniem osiedla.

Do trzech razy sztuka - wracamy na Klecinę! Sierpień i wrzesień to dla nas ponownie czas działań na tym wciąż nieodkrytym osiedlu. Wraz z Marią Smolarek, inicjatorką projektu „Ostatnia stacja: Muzeum Klecina!”, zagłębimy się w jego historię, a pomogą nam w tym Wasze - mieszkańców i mieszkanek Kleciny, wspomnienia i pamiątki.

Przez najbliższe dwa miesiące Maria dzięki różnorodnym spotkaniom i działaniom, tworzyć będzie cyfrowe Muzeum Kleciny. Eksponatami staną się w nim prywatne historie mieszkańców i mieszkanek. Zebrane w całość stworzą ścieżkę dźwiękową dla spaceru audio – po specjalnie wytyczonej i zmapowanej trasie po najciekawszych miejscach osiedla. Wraz z końcem projektu, czyli ostatnimi dniami września, zaprosimy Was na wspólną przechadzkę, z mapką w ręku i słuchawkami w uszach!

W międzyczasie na Klecinie odbędą się warsztaty artystyczne. Zaczniemy od fotografii otworkowej - wyjątkowej techniki, która pozwoli Wam zachować obraz współczesnej Kleciny widziany własnymi oczami. Trzy spotkania, w trakcie których sami stworzymy proste aparaty, a potem ruszymy z nimi w osiedle, zostały zaplanowane na kolejne sierpniowe poniedziałki. Kilka dni wcześniej, bo w czwartek, 6 sierpnia, tworzyć będziemy klecińskie lampiony, które przyozdobią ulice miasta podczas wrześniowego finału projektu – po raz pierwszy organizowanej w tej części miasta - Nocy Kleciny.

Ten wyjątkowy wieczór 26 września, będzie okazją na zobaczenie wielkoformatowych zdjęć powstałych podczas tegorocznego projektu, ale także dzięki zeszłorocznej inicjatywie „Kampanii cukrowej na Klecinie” - i to w czasie nocnych pokazów. Będzie to również szansa żeby poczuć się na Klecinie niczym rasowy turysta i przejść jej ulicami wraz z mapą projektu słuchając zebranych wspomnień mieszkańców o dawnej cukrowni, meczach na Dożynkowej czy przemarszach drużyny strażackiej.

Wszystkie zebrane materiały będzie można też z końcem września obejrzeć i posłuchać na dedykowanej Muzeum Kleciny stronie www!

Przekonajcie się sami, jak ciekawa i pełna niespodzianek jest Klecina. Zapraszamy do udziału w projekcie i wspólnego badania zarówno jednostkowych, jak i wspólnych historii tworzących tożsamość tej części Wrocławia!

Harmonogram:

6.08, g. 17:30 | Klecińskie lampiony! – warsztaty z robienia lampionów w Parku Migdałowym | regulamin

10, 17 i 24.08,  g. 17:00 | O…twórz się na Klecinę! – warsztaty fotografii otworkowej w Parku Migdałowym | regulamin

26.09, od g. 17:00 | Noc Kleciny – nocne odkrywanie Kleciny i dźwiękowe spacery po osiedlu

 

UWAGA! Na warsztaty obowiązują zapisy na mailaklecina.wroclaw@gmail.com

Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia powyżej, nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek).
Spotkania prowadzone będą w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Więcej informacji na FB działań na osiedlu "Niewidzialna Klecina"

Partnerem projektu jest Rada Osiedla Klecina i Niewidzialna Klecina

Projekt realizowany w ramach Edycji 23. Programu Mikrogranty.

- Czytaj także

p:31243