6.11.2019 Środa

Tworzymy muzykę w Artystycznym Rewirze Międzypokoleniowym

Na wrocławskich Swojczycach, Strachocinie i Wojnowie grupa nieformalna „Wkurvv” chce zachęcić seniorów i dzieci, ale tez każdego kto będzie chętny, do wspólnego tworzenia muzyki! Jesienią zorganizują tam cykl koncertów oraz dźwiękowych warsztatów i spotkań międzypokoleniowych.

Wkurvv to grupa przyjaciół (tworzy ją aż 9 osób: Cezary Rosiński, Sebastian Milewski, Kasia Najdek, Piotr Bednarczyk, Ania Bronowicka, Marek Jeżyna, Marta Konieczna, Michał Wdowikowski, Karol Bijata), która wierzy, że muzyka łączy ludzi nie poprzez jej gatunek, a formę w jakiej istnieje w naszym życiu. Zarówno w postaci przebojów z młodości, jak i architektury dźwiękowej, w której żyjemy.

„Wystarczy godzina warsztatów, aby muzyka elektroniczna zaintrygowała każdego, tak jak nas! Wychodzimy z założenia, że muzyka łączy ludzi nie poprzez jej gatunek, a formę w jakiej istnieje w naszym życiu. Zarówno w postaci przebojów z młodości, jak i architektury dźwiękowej, w której żyjemy.” – zachęcają pomysłodawcy projektu.

Artystyczny Rewir Międzypokoleniowy

Grupie zależy na zacieśnianiu sąsiedzkich oraz międzypokoleniowych więzi, dlatego zdecydowali się zaprosić całą społeczność Strachocina, Swojczyc i Wojnowa do wspólnych działań i zapoznania się z lokalną fonografią. Efekty kilku tygodni spotkań, field recordingowych spacerów po osiedlu, warsztatów z podstaw samplingu, nauki tworzenia sekwencji perkusyjnych oraz improwizowanych sesji w spontanicznie tworzonych grupach przedstawione zostaną w formie kasety oraz finałowego koncertu uczestników i uczestniczek projektu. Wydawnictwo zobrazuje wspólnie przygotowana grafika na okładkę kasety.

Zaplanowano także dwa otwarte koncerty: w Rewirze Twórczym na ul. Swojczyciej 118 zagra Szymon Kaliski z gościem specjalnym, supportował ich będzie Michał Wdowikowski z zespołu Młyn oraz Loufr.

Wspólne działania podsumuje sąsiedzkie spotkanie połączone z wykładem o muzyce elektronicznej, koncertem uczestników i uczestniczek warsztatów, premierą kasety i… pchlim targiem!

Harmonogram spotkań

11.11, 18:00 | spotkanie organizacyjno-informacyjne
18.11, 18:00 | I warsztaty dźwiękowe (prowadzący – Piotr Bednarczyk + Wkurvv)
20.11, 20:00 | koncert: Szymon Kaliski i sekretny gość oraz Michał Wdowikowski (zespół Młyn)
25.11, 18:00 | II warsztaty dźwiękowe (prowadzący – Piotr Bednarczyk + Wkurvv)
2.12, 15:00 | spacer dźwiękowy i field recording osiedlowy
2.12, 18:00 | III warsztaty dźwiękowe (prowadzący – Piotr Bednarczyk + Wkurvv)
4.12, 18:00 | warsztaty graficzne (prowadzący – Sebastian Milewski)
9.12, 18:00 | IV warsztaty dźwiękowe (prowadzący – Piotr Bednarczyk + Wkurvv)
9.12, 20:30 | koncert LOUFR
14.12, 15:00 | finał projektu: wymiana "graty z chaty", poczestunek, od 17:00 wykład “Początki muzyki elektronicznej” (prowadząca – Marta Konieczna [Glissando]), od 18:00 premiera kasety i koncerty uczestników i uczestniczek projektu

Wszystkie spotkania odbywać się będą w Rewirze Twórczym (ul. Strachocińska 118).

Na warsztaty dźwiękowe i graficzne obowiązują zapisy pod mailem: wkurvv@gmail.com.

Koncerty i finał są otwarte dla wszystkich chętnych.

Więcej informacji o grupie Wkurvv: www.facebook.com/wkurvv, www.instagram.com/wkurvv/
Partner: Rewir Twórczy – Centrum Aktywności Lokalnej
Projekt realizowany jest we współpracy z Mikrograntami.

Do zobaczenia na Strachocinie!

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntów: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/mikrogranty