Login

Register

Login

Register

9.06.2021 Środa

Utrwalamy Pawłowice na płótnie

W czerwcu i lipcu wracamy do sztalug! Wszystko dzięki Elżbiecie Niciakktóra zaprasza na kolejną odsłonę artystycznych spotkań i warsztatów! Tym razem w pełni na żywo odkrywać będziemy urokliwe zakątki Pawłowic, które staną się inspiracją do stworzenia malarskich dzieł sztuki.  

Elżbietę Niciak, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych Trzeciego Wieku we Wrocławiu, możecie pamiętać z zeszłorocznego projektu „Namaluj Psie Pole”. Jesienią nie udało nam się spotkać na żywo, jednak w trakcie warsztatów online poznaliśmy kilka technik malarskich i stworzyliśmy wirtualną galerię obrazów!  

W tym roku w końcu wyciągniemy sztalugi w plener!  

Pani Ela wciąż chce podzielić się swoją pasją do malarstwa i rysunku z seniorami i seniorkami z Psiego Pola, jednak za miejsce spotkań tym razem wybrała Pawłowice – położone na północy Wrocławia osiedle, które skrywa wiele ciekawych i inspirujących miejsc. “Głównym bohaterem” będzie przepiękny zespół pałacowy należący obecnie do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zbudowany w latach 1891-95 i będący wcześniej własnością słynnej rodziny Kornów. Ciekawa zabudowa, przepiękny park i staw z glorietą oraz wspaniały drzewostan z pewnością dostarczy uczestnikom i uczestniczkom niezbędnego natchnienia do tworzenia obrazów i rysunków!  

Malować każdy może 

Podczas projektu „Namaluj Pawłowice” spotkamy się na trzech warsztatach malarstwa i rysunku, podczas których prowadzące (razem z Panią Elą zajęcia poprowadzi Teresa Tkaczyk), krok po kroku nauczą nas prostych, ale skutecznych i przydatnych technik tworzenia obrazów na płótnie. Na pierwszym spotkaniu dodatkowych inspiracji z pewnością dostarczy spacer po historycznym terenie parku pałacowego, który poprowadzi Ewelina Lepka.  

Zajęcia rozpoczniemy 29 czerwca o godzinie 10:30. Kolejne spotkania zaplanowano na 6 i 13 lipca. Udział w warsztatach jest oczywiście bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe: namalujpawlowice@gmail.com 

Efektem artystycznych spotkań będzie wernisaż prac na terenie parku przy Jeziorze Pawłowickim (między ulicami Jeziorową, Pawłowicką, a Sasankową) . 

Na spotkania zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane malarstwem – zarówno te, dla których będzie to początek malarskiej przygody, jak i te ze zdobytym już wcześniej doświadczeniem. Uczestnicy warsztatów na pierwszych zajęciach otrzymają Pakiet Malarski, zawierający farby i wszelkie niezbędne przybory malarskie, w tym płótna, na których powstaną pierwsze prace 

Harmonogram spotkań: 

29.06, 10:30–12:30 | warsztaty malarstwa i rysunku i spacer historyczny | Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Pawłowice, ul. Pawłowicka 87/89 
6.07, 10:30–12:30 | warsztaty malarstwa i rysunku | Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Pawłowice, ul. Pawłowicka 87/89 

13.07, 10:30–12:30 | warsztaty malarstwa i rysunku | Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Pawłowice, ul. Pawłowicka 87/89 

17.07, 17:00–19:00 | finał projektu – wernisaż prac i pokaz filmu | park przy Jeziorze Pawłowickim

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń udziału od 9 do 22 czerwca 2021 r. na adres  e-mail: namalujpawlowice@gmail.com lub zgłaszania się pod numerem telefonu + 48 888 784 975. 

Zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia – zgłoszenie na warsztaty jest jednoznaczne z jego akceptacją: http://bit.ly/NamalujPawlowice-Regulamin 

Zajęcia prowadzone będą w języku polskim. 

Chcesz zobaczyć, jak wyglądał poprzedni projekt Pani Eli? Kliknij TUTAJ 

Partnerami „Namaluj Pawłowice” są: CBK Fama, KS Zawsze Młodzi, Uniwersytet Przyrodniczy Pałac Pawłowice, Rada Osiedla Pawłowice i Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów.  

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 25. Mikrograntów. 

- Czytaj także

p:38628