Login

Register

Login

Register

3.07.2020 Piątek

Wakacyjny „Niezbędnik” wraca w papierowej wersji!

Z dużą radością oddajemy w wasze ręce lipcowo-sierpniowy numer „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego” – przyjemność jest tym większa, że po miesiącach wyłącznie cyfrowej działalności szelest stron świeżo wydrukowanego letniego wydania jest muzyką dla naszych uszu.

Wakacyjny „Niezbędnik” zachęca do świętowania i namawia do ruszenia w podróż. Celebrować możemy jedną z rozlicznych rocznic, które przypadają na rok 2020 – cztery z nich opisaliśmy już dla was w majowo-czerwcowym wydaniu specjalnym, w aktualnym przywołujemy aż pięć kolejnych (wśród nich choćby jubileusze Panoramy Racławickiej, Synagogi pod Białym Bocianem czy Barbary). Kolejną okazją do świętowania jest Wrocławskie Święto Kwiatów – tę nieco zapomnianą florystyczną fetę opisują Iwona Kałuża i Filip Marek, inicjatorzy jej rewitalizacji.

Co prawda w te wakacje przyjdzie nam zapewne zrezygnować z dalekich wojaży, jednak –przestrzegając zaleceń sanitarnych i zachowując należny dystans – nie musimy już też #ZostawaćWDomu. W podróż po osiedlu Powstańców Śląskich, ale i po dziełach europejskich pisarek i pisarzy, zabierze nas pod koniec sierpnia Europejska Noc Literatury, o której „Niezbędnikowi” opowiedział jej kurator, Max Cegielski. Z wakacyjnym numerem w dłoni wszyscy miejscy turyści mogą też ruszyć w kierunku „jej szlachetnej mości” Leśnicy (mikroprzewodnik po tym „miasteczku w mieście” powstał w oparciu o zasoby Leśnickiego Archiwum Społecznego), a tych, którzy chcieliby odetchnąć pełną piersią na łonie natury, skusi zapewne sudecki Tarczyn (w którym późnym latem odbędzie się piknik artystyczny FLOWLAND).

Życzymy kulturalnego – i zdrowego – lata!

Cały numer „Niezbędnika” do pobrania TUTAJ 

Tagi:

Niezbędnik

- Czytaj także

p:30753