Login

Register

Login

Register

1.05.2021 Sobota

Weź miasto w swoje ręce! Ruszył nabór do Mikrograntów

3, 2, 1… ZACZYNAMY! Drugi w tym roku nabór do Mikrograntów oficjalnie wystartował. Do 15 maja czekamy na Wasze propozycje nowych działań w całym mieście!

Plenerowe warsztaty ekologiczne w Parku Klecińskim? Seria parkowych koncertów na Stabłowicach? A może warsztaty tworzenia kosmetyków z różnych części świata lub zajęcia kulinarne dla seniorów i seniorek? Czym zaskoczycie nas tym razem?

Weź miasto w swoje ręce! 

Majowy nabór tradycyjnie podzielony został na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą)  i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. 

Formularze zgłoszeniowe każdej ze ścieżek znajdują się na stronie: www.wroclaw.pl/mikrogranty/

Mikrogranty skierowane są do osób z różnym doświadczeniem w prowadzeniu projektów, dlatego wszyscy możecie liczyć na naszą pomoc na każdym etapie przygotowań. Niezależnie na jaki rodzaj projektów się zdecydujecie, pomożemy wam zadbać o wszystkie niezbędne sprawy organizacyjne i bezpieczne warunki do działania!

Od 1 do 15 maja czekamy na Wasze propozycje z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne działania o charakterze kulturotwórczym. Projekty zrealizowane musza być w głównej mierze na terenie Wrocławia. Pamiętajcie jednak, że swoje propozycje w naborze mogą zgłaszać również osoby bez stałego meldunku w mieście. Ważne, by chcieć działać z mieszkańcami i mieszkankami naszego miasta!

Lato w mieście

Wasze nowe pomysły będziemy wspólnie realizować latem i wczesną jesienią. To świetny czas na działania w plenerze, dlatego zachęcamy do poszukania zielonych terenów w waszej okolicy, które razem wypełnimy inicjatywami!

Oprócz spotkań „na żywo”, w naborze wciąż zgłosić możecie również propozycje działań w sieci oraz wydarzenia hybrydowe. Niezależnie od formuły, pamiętajcie, by propozycje zachęcały do wspólnego działania lokalne społeczności i pomagały w zacieśnianiu relacji.

Masz pytania? Dołącz do warsztatów!

W ostatnim tygodniu, dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją znajomość z Mikrograntami, przeprowadziliśmy spotkania informacyjne o każdej ze ścieżek. Jednak jeśli nie mieliście okazji połączyć się z nami „na żywo” – nic straconego! Nagrania dostępne są na naszym Facebookowym profilu w każdym momencie! Nagrania znajdziesz TUTAJ.

Zaraz po majówce przeprowadzimy też specjalne warsztaty i szkolenia przybliżające zasady i wymagania w każdej ze ścieżek. Warsztaty każdej ze ścieżek odbędą się online. Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych zaplanowano na 4 i 5 maja. Zajęcia dla osób fizycznych i grup nieformalnych odbędą się  5 maja, a warsztaty dla młodzieży zaplanowano na 6 maja. Obowiązują na nie zapisy (mailowe lub przez formularz), szczegóły o godzinach warsztatów i sposobach zgłoszenia się znajdziecie na stronach poszczególnych ścieżek.

Swoje pomysły omówić będzie można także indywidualnie w trakcie trwania naboru. Konsultacje mailowe i telefoniczne rozpoczniemy po długim weekendzie majowym. Nie zapomnijcie, że jesteśmy tu dla Was, dlatego nie obawiajcie się i śmiało przesyłajcie nam Wasze pytania i wątpliwości dotyczące Waszych propozycji – postaramy odpowiedzieć na każde!

Przydatne dokumenty 

Szczegóły naboru, terminy konsultacji oraz przydatne dokumenty można znaleźć na stronach poszczególnych ścieżek:

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych
www.strefakultury.pl/Mikrogranty | kontakt: mikrogranty@strefakultury.pl 

Mikrogranty NGO: 
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo | kontakt: mikrograntyngo@sektor3.wroclaw.pl 

Mikrogranty młodzieżowe: 
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe Kontakt:mikrograntymlodziezowe@sektor3.wroclaw.pl 

Formularze wniosków znajdziecie na stronie: www.wroclaw.pl/mikrogranty  

- Czytaj także

p:37951