Login
Register

Login
Register

21.09.2018 Piątek

Miasto i Kultura: Wielkie pytania i proste odpowiedzi

Autor: Strefa Kultury Wrocław

W dniach 18. i 19. października Wrocław po raz kolejny stanie się miejscem, w którym spotykają się kadry kultury z całej Polski – w ramach tegorocznej Konferencji „Miasto i Kultura” pragniemy przyjrzeć się różnym aspektom kompromisu. Nasza publiczność, jej potrzeby i styl życia są niewątpliwie istotnym dla nas obszarem.

Podczas tegorocznej edycji „Miasta i Kultury” wracamy do naszych badawczych zainteresowań głównie w obszarach związanych z uczestnikami produkowanych przez nas wydarzeń. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż nasza publiczność nie jest homogeniczna i dynamicznie zmienia się z sezonu na sezon. Pragniemy więc aktualizować swoją wiedzę na jej temat – najchętniej angażując ją w badania wykraczające poza klasyczne metodologie. 18 października zapraszamy więc do wzięcia udziału w „Wielkie pytania – proste odpowiedzi? Kompromis w praktycznych badaniach kultury” – warsztacie prowadzonym przez Natalię Brylowską z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Celem warsztatu jest rozwinięcie umiejętności i wiedzy na temat praktyki prowadzenia badań w kulturze przy wykorzystaniu alternatywnych źródeł, metod i narzędzi badawczych. Drugim celem jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie, jak (nie)angażować publiczność w poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące organizatorów pytania.

 Chcecie zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę w obszarze formułowania pytań badawczych, poszukiwania i weryfikacji źródeł wiedzy lub dostosowania metod badawczych do konkretnych problemów? Interesuje Was tworzenie narzędzi badawczych z wykorzystaniem alternatywnych metod lub dostosowanie tradycyjnych narzędzi do Waszych potrzeb? Ten warsztat został zaprojektowany z myślą o Was!

KUP BILET

Profil uczestnika: warsztat jest przeznaczony dla menedżerów kultury, producentów, osób zajmujących się PR, etc. młodych badaczy kultury (zaawansowani socjologowie mogą nie znaleźć dużo nowości technicznych, ale doświadczenie wspólnej pracy z praktykami kultury), wszystkich, którzy w swojej codziennej pracy poszukują odpowiedzi na pytania, choć nie zawsze w wynikach badań. 

Uczestnicy proszeni są o zaopatrzenie się we własne laptopy, z których będą korzystać w trakcie warsztatu.

Natalia Brylowska – menadżerka i badaczka kultury, absolwentka porównawczych studiów cywilizacji i zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Instytucie Kultury Miejskiej zajmuje się projektami badawczymi prowadzonymi przez Obserwatorium Kultury oraz konsultacjami społecznymi i ewaluacją działań instytucji kultury. Jest koordynatorką badań diagnostycznych prowadzonych w ramach projektu Sieć kultury. Jako doktorantka Instytutu Kultury Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ bada ścieżki kariery młodych artystów wizualnych w Polsce. Naukowo zajmuje się badaniami środowisk artystycznych i relacją miedzy kulturą i sztuka a miastem. Autorka artykułów: „Artyści – robotnicy. Kultura w rewitalizacji terenów Stoczni Gdańskiej” (2012), „Inkubatory sztuki – nowy typ instytucji kultury” (2013),”Tylko dostęp? Tylko obieg? Praktyki sztuki w internecie” (2016), współautorka raportu „Trajektorie sukcesu zawodowego. Strategie adaptacji artystów w polu kultury” (2015).

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
31.05.2019

Muzyczny Dzień Sąsiada

Ołbin, skwer Ludzi ze Znakiem P |
Brochów, ul. Polna |
Przedmieście Oławskie, ul. Hercena |
Kleczków, róg ulic Zegadłowicza i Kraszewskiego
Zobacz na mapie
14.0615.06.2019

WROsound 2019

Zobacz na mapie
15.06.2019

Sąsiedzkie spacery: Ołbin

Zbiórka pod pomnikiem papieża Jana XXIII (ul. Św. Marcina, obok pl. Bema) Zobacz na mapie
21.06.2019

Pink Mama Theatre – „Fashion” – spektakl

Impart
Mazowiecka 17
50-412
Zobacz na mapie
p:13057