Login

Register

Login

Register

1.12.2020 Wtorek

Ponad sto projektów w pandemicznym 2020 roku! Wirtualnie podsumowujemy tegoroczne Mikrogranty.

Tegoroczne Mikrogranty to aż 117 inicjatyw, które zrealizowaliśmy we współpracy z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia, młodymi grupami nieformalnymi i organizacjami pozarządowymi. Z kim udało nam się w tym roku współpracować? Gdzie dotarliśmy z projektami? Jaki wpływ miała pandemiczna rzeczywistość na działania na rzecz lokalnych społeczności? 14 grudnia połączymy się z Wami online, by w dyskusji podsumowującej porozmawiać o wyzwaniach i efektach tegorocznej współpracy!

Kończymy kolejny (jeszcze bardziej niż zwykle) wyjątkowy rok naborów do ogólnomiejskich Mikrograntów. We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella, osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz grupy młodzieżowe mogły składać w 3 naborach propozycje działań animacyjnych, edukacyjnych, rekreacyjnych, społecznych i kulturalnych. Wsparcie organizacyjne, promocyjne, administracyjne, logistyczne oraz finansowe otrzymało finalnie 117 projektów! Nie wszystkie wybrane do realizacji inicjatywy udało nam się w warunkach pandemii zrealizować, ale zdecydowana większość podjęła wyzwanie współpracy w tym trudnym dla wszystkich projektów nastawionych na interakcję, współdziałanie i spotkania czasie. Jak co roku, dzięki współpracy z Wydziałem Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, program zwracał również uwagę na inicjatywy realizowane na terenie i w miejscach powstałych w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Porozmawiajmy o mijającym roku

14 grudnia o godzinie 18:00 połączymy się z Wami z Barbary, by opowiedzieć o tegorocznych efektach w każdej z trzech mikrograntowych ścieżek. Posłuchacie m.in. o tym, z kim współpracowaliśmy, jakie projekty wspieraliśmy, w jakich partnerstwach oraz w jakie rejony naszego miasta tym razem udało nam się dotrzeć.

Następnie zasiądziemy do dyskusji o doświadczeniach, które przyniosła nam realizacja z Wami inicjatyw – w różnych warunkach i w różnych formułach, czy to „na żywo”, czy online czy w opcji „hybrydowej”.

Powracająca z różnym nasileniem pandemia powodowała, że pomysły na „tu i teraz”, w obliczu różnorodnych przeciwności musiały zmienić swój wymiar. To jednak nie ostudziło zapału do działań, również wśród całkiem nowych w Mikrograntach realizatorów/ek. W tym roku porozmawiamy nie tylko o tym, jak przebiegały nam inicjatywy, ale jakie nowe wyzwania przyniosła ich realizacja w szczególnych warunkach. Zastanowimy się czy Mikrogranty są bardziej lokalne czy ogólnomiejskie. Ponownie wrócimy do tematu stawiania pierwszych kroków, zastanowimy się też, jakie są związku programu z kulturą.

Spotkanie transmitowane na profilach FB m. in. Strefy Kultury Wrocław i Mikrograntów, poprowadzi Krzysztof Ziental z Wydziału Partycypacji Społecznej. Trzy mikrograntowe ścieżki reprezentować będą  Anna Bieliz (Strefa Kultury Wrocław) i Alicja Pietrzyk (Fundacja Umbrella) oraz Kazimierz Szepiela (Fundacja Umbrella). Gościniami dyskusji będą liderki trzech zrealizowanych w 2020 roku inicjatyw. Monika Bednarska z młodzieżowej grupy nieformalnej „Ekshibicja” podzieli się refleksjami z prowadzenia działania dla młodych artystów i artystek amatorów/ek pod tym samym tytułem, a Beata Janus, mieszkanka Psiego Pola, aktywistka i mediatorka z grupy nieformalnej „Polanki” opowie o wielowątkowym projekcie „Pole do działania – dziewczyńskie warsztaty aktywistyczne”. Z kolei Maria Zięba, fundraiserka, animatorka kultury i prezeska Fundacji Ładne Historie skupi się na wyzwaniach, które przyniosły zmieniające się realia w inicjatywie „Jak powstawał Plac Grunwaldzki? Wirtualne kompendium wiedzy o naszym osiedlu”.

Uczestnicy i uczestniczki dyskusji wymienią się swoimi doświadczeniami, opowiedzą o sukcesach i problemach oraz dobrych praktykach jakie zostały przez nich wykorzystane. Odpowiedzą też na Wasze pytania, które przekażemy im pod koniec transmisji!

Zapraszamy na stream online 14 grudnia od godziny 18:00! Na profilach FB: Mikrogranty, Strefa Kultury Wrocław, Barbara, Wrocław [Wroclove].

Mamy wielką nadzieję na lepsze warunki i na nowe, angażujące mieszkańców i mieszkanki Wrocławia wspólne inicjatywy w 2021 roku. Czekajcie na wieści od nas w styczniu, a już teraz dołączcie do nas na wydarzeniu na FB. Podsumujmy razem mijający rok!

Do zobaczenia w Barbarze!

//

Aktualności związane z programem znajdziecie na:

www.wroclaw.pl/Mikrogranty

www.facebook.com/Mikrogranty

www.instagram.com/mikro.granty

www.strefakultury.pl/mikrogranty

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyNGO

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe  

 

- Czytaj także

p:34932