Login

Register

Login

Register

20.03.2019 Środa

AIR Wro Talks 4.0: wrocławska dizajnerka wizualnie o granicach

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Już 28 i 29 marca we Wrocławiu odbędzie się konferencja AIR Wro Talks 4.0, w ramach której czołowi eksperci i praktycy rozmawiać będą o Brexicie, otwieraniu sektora kultury i sztuki na osoby o różnym stopniu niepełnosprawności oraz nowoczesnych strategiach promocji twórców z konkretnych regionów czy krajów.

AIR Wro Talks 4.0 to także okazja do artystycznej refleksji nad granicami, które stanowią hasło przewodnie tegorocznej edycji. W ramach programu towarzyszącego zapraszamy więc do Barbary na występ Piotra Damasiewicza oraz do Galerii Sztuki Tętno na otwarcie wystawy „Gatunki wędrowne” Dominiki Kulczyńskiej.

Wrocławskich twórców zaprosiliśmy do interpretacji hasła przewodniego także w warstwie wizualnej konferencji. Ewa Głowacka, projektantka graficzna i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, przygotowała serię kolaży, w których prezentuje swoją wizję tematów poruszanych przez nas w ramach AIR Wro Talks 4.0. Tym samym kontynuujemy strategię włączania lokalnych dizajnerek w przygotowanie prac graficznych, które służą nam jako podstawa identyfikacji graficznej AIR Wro Talks – w 2018 roku do współpracy zaprosiliśmy Ewę Rebekę Służyńską, która przygotowała grafiki związane z tematem miasta i sieciowania. Dzięki współdziałaniu graficzek Strefy Kultury Wrocław z reprezentantkami lokalnej sceny idea przewodnia każdej z kolejnych edycji konferencji staje się bardziej widoczna, a my oddajemy przestrzeń wypowiedzi artystkom z Wrocławia.

- Czytaj także

p:17036