Login

Register

Login

Register

26.09.2019 Czwartek

„Wizyty Ekspertów” podczas sympozjum w Berlinie

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Dzięki Berlin_forum kultury_Wrocław 26 i 27 września w Berlinie polscy kuratorzy muzyczni będą uczestniczyć w sympozjum „imagining music in 2052 – contemporary music in global contexts”.

Sympozjum organizowane jest przez field notes i berlińską Akademię Sztuk Pięknych w ramach Miesiąca Muzyki Współczesnej. Dwudniowe spotkanie ma być czasem do refleksji nad współpracą międzykulturową i formami pracy w kontekście globalnym.

Procesy transformacji społeczeństwa, takie jak globalizacja, digitalizacja, migracja i mobilizacja, mają wpływ na trwałe przemiany kulturowe na całym świecie oraz wpływają bezpośrednio na procesy pracy artystycznej we współczesnej muzyce. Międzykulturowe myślenie oraz refleksja nad dyskursami i formatami od dawna stanowią ważne elementy koncepcji projektów koncertowych, programów festiwalowych i mechanizmów finansowania oraz rozwoju sieci współpracy.

Sympozjum stworzy przestrzeń, w której indywidualnie opracowana wiedza specjalistyczna będzie mogła być w przyszłości wspólnie rozwijana. Dzięki projektowi „Wizyt Eksperckich”, który jest jednym z elementów Berlin_forum kultury_Wrocław, organizacja field notes mogła zaprosić polskich kuratorów, organizatorów, artystów i zespoły do Berlina w celu zbudowania trwałej współpracy na polu muzyki współczesnej.

 

Projekt „Wizyt Eksperckich” powstał w ramach Berlin_forum kultury_Wrocław zainicjowanego i realizowanego przez Convivium Berlin e.V., Kulturzug / Pociąg do kultury, Strefę Kultury Wrocław w ramach programu AIR Wro przy współpracy field notes i berlińskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projekt „Wizyt Eksperckich” jest wspierany i finansowany przez Senat Miasta Berlina ds. Kultury i Europy.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:22403