Login
Register

Login
Register

9.07.2018 Poniedziałek

„Wrocławski Niezbędnik Kulturalny” na lipiec i sierpień

I stało się! „Niezbędnik” w obecnym kształcie ma już rok. Zeszłoroczne wakacje były momentem przełomowym, ale też pilotażowym. Przez ten czas sporo się zmieni(a)ło: format, papier, okładka, kroje pisma, nazwa wydawcy; wyklarowały się stałe rubryki w części publicystycznej; rozrosła się lista miejsc, w których jesteśmy i które ze swoimi wydarzeniami są u nas w kalendarium. 

Jedno się nie zmienia – wciąż tworzymy ten magazyn po to, by informować Was, co we wrocławskiej kulturze piszczy. By z nieoczywistej strony pokazywać dobrze znany Wrocław.

Dla tych, którzy w lipcu i sierpniu nie wyjeżdżają na urlop, mamy dobre wiadomości: zagraniczny klimat nadciąga do Wrocławia. W tym numerze przyjrzeliśmy się bliżej czterem międzynarodowym festiwalom: Brave’owi, Nowym Horyzontom, Miesiącowi Spotkań Autorskich i Non Soli Scripcie. Swoimi wystawami do Peru przenosi nas Muzeum Narodowe, w góry – BWA Wrocław, a pocztówkę z Berlina przesyła rezydentka programu AIR Wro – Natalia Jerzak.

Zaś dla tych, którzy właśnie do Wrocławia przyjechali, mamy ciekawe propozycje na spędzenie wolnego czasu: trasę szlakiem wodnych aktywności w mieście czy rowerowy przewodnik po Psim Polu.

A zatem – odpoczywajcie podróżując, podróżujcie odpoczywając: lato czeka! My wracamy z nowym numerem za dwa miesiące, czyli zanim się obejrzycie.

Przeczytaj online TUTAJ.

- Czytaj także

p:11580