Login

Register

Login

Register

1.02.2019 Piątek

Wrocławski Niezbędnik Kulturalny na luty

Gdyby ktoś z was podjął wyzwanie uczestnictwa we wszystkich zebranych przez nas wydarzeniach w tym numerze, musiałby – statystycznie rzecz ujmując – brać w czymś udział ponad 4 razy dziennie. Zgadza się, Wrocław kulturą stoi, ale to w dużej mierze zasługa jego otwartych i kreatywnych mieszkańców. Temu zagadnieniu poświęcamy więcej uwagi, rozmawiając z koordynatorkami miejskich programów partycypacyjnych: Mikrograntów, Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz Parków ESK.

Temat miasta bierze też na warsztat DCF, który startuje z cyklem City Docs. Te i inne nowości, odpowiadając na 5 pytań, prezentuje dyrektor kina – Jarosław Perduta. Podczas gdy kinomani z niecierpliwością będą czekać na ceremonię wręczenia złotych Oscarów (25.02), wrocławski Fandom stanie się Dolby Theatre dla twórców komiksu niezależnego, którzy odbierać tam będą Złote Kurczaki (16.02).

Z Grunwaldu nie tak daleko na Trójkąt, gdzie od lat – a nawet jak za dawnych lat – działają szewcy, krawcy czy fotografowie, którzy opowiedzieli nam o swoim fachu, udając się w sentymentalną podróż. À propos: pamiętajcie o wizycie na wystawie „Odjazd” na antresoli Dworca Głównego, która stała się siedzibą BWA Wrocław. W tym numerze poruszamy też temat metra, a to za sprawą Anny Wajs, która zafascynowana sieciami miejskich komunikacji uwiecznia je na plakatach i ubiera w ramy.

Nie ma osoby, która nie znałaby daty Walentynek, więc – by nie było za słodko – pochylamy się nad czymś wytrawnym; czymś, co wszyscy kochamy, a o czego dniu niekoniecznie pamiętamy. Międzynarodowy Dzień Pizzy (9.02), bo o niej mowa, spędźcie wykwintnie w oczywistym towarzystwie.

Wyśmienitego lutego!

Poczytaj online

Archiwum numerów

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:15912